„To co pan Smeták předvedl, se hned tak nevidí,“ kroutil hlavou opavský trenér. Na mysli měl hlavně dva momenty. „Kovalovský se dostává do brejku, obchází protihráče, ten ho fauluje a sudí posílá na trestnou našeho hráče,“ nechápal Suchánek.

„My pak v oslabení dostaneme branku,“ doplňuje trenér.

Druhým momentem byla vyrovnávací branka v síti Slezanu. „Ten gól viděl snad jen pan Smeták. Byl dál od inkriminovaného momentu než já, já gól neviděl, on ano. Přitom ani brankový sudí červené světlo nerožnul,“ spílal Smetákovi naštvaně i rukama trenér Opavy.

„Za brankovým sudím se neodjel ani poradit,“ dodal trenér a pokračoval: „Hodně tím ovlivnil zápas.“

Opava tak nakonec podlehla Valachům v prodloužení. „Diváci viděli jinak dobrý hokej. Valmez hraje zkušeně a opět to ukázal, že patří k nejlepším týmům soutěže,“ poznamenal Karel Suchánek.

V opavské sestavě chyběl zkušený Zdeněk Pavelek a také nová posila do obrany Martin Koloničný. „Zdeněk měl střevní virózu,“ objasnil absenci zkušeného útočníka trenér. „Martin Koloničný se dostal ze zranění, musí nejdříve potrénovat a dohnat manko,“ uzavřel Karel Suchánek.

Další zápas čeká na Slezan opět doma, a to v neděli od 17 hodin, kdy hostí Blansko.

Roman Brhel

Rozhodčí nám jednoznačně ublížil, míní útočník opavského Slezanu Lukáš Černý

Velice dobrým výkonem se opavští hokejisté prezentovali toto úterý na domácím ledě proti vedoucímu Valmezu. I přes obrovskou snahu ovšem Suchánkovi svěřenci získali z tohoto duelu jen jeden bod, neboť padli v prodloužení. K němu ovšem vůbec nemuselo dojít.

Klíčový okamžik totiž nastal ve 44. minutě, kdy „údajně“ skóroval hostující útočník Sochorek a pak to šlo se Slezanem z kopce. „Tento moment nás srazil především psychicky a určitě nás stál i vytoužené tři body,“ přitakává na úvod Lukáš Černý.

Slezan proti Valmezu předvedl jeden z nejlepších výkonů v tomto ročníku druhé hokejové ligy. Suchánkova eskadra dlouho držela nadějný dvoubrankový náskok a kráčela za vítězstvím. „Dnes jsme opravdu zahráli velice dobře, a to hlavně jako tým. Vzadu nás v několika těžkých okamžicích podržel výborný Adam Trenčan,“ pochvaluje si domácí forvard.

Poté však přišel pro opavské fandy a hráče doslova šok. Ve 44. minutě totiž Adam Trenčan chytá puk betonem na brankové čáře, ale rozhodčí Smeták nepochopitelně ukazuje ke středovému kruhu. „Sice jsem tuto situaci neviděl zblízka, ale podle toho, co říkali spoluhráči, to v žádném případě branka nebyla.

Puk prostě nepřešel brankovou čáru. Ani soupeř moc neprotestoval, tudíž nechápu, proč gól platil. Dokonce ani brankový rozhodčí nesignalizoval gól v naší síti,“ kroutí nevěřícně hlavou Černý.

Rozhodčí v některých fázích hry pískal i podle domácího kouče Suchánka pro hosty. Opavský kouč proto bezprostředně po skončení úterního utkání neskrýval emoce a nebylo se čemu divit. Tři body totiž byly velice blízko! Rozhodčí Smeták ovšem nejdříve uznal „údajnou“ branku hostujícího Sochorka a poté ještě přehlédl brutální zákrok na Tomáše Měcha, který zřejmě zamezil gólu v síti Valmezu.

„Podle mě jednoznačný faul na pět minut a do konce zápasu. Rozhodně to nebylo na dvě minuty, jak rozhodl rozhodčí. Vždyť Měšek (Tomáš Měch pozn. redakce) málem přišel o ruku,“ nebere si servítky opavský odchovanec.

Také on utržil v zápase zranění. „Puk mi vyrazil zub a roztrhl ret. Lékař mi to však rychle sešil. Mám zde jeden steh, ale jinak je to už v pohodě,“ popisuje nepříjemné chvíle domácí útočník s číslem 25.

Slezan tak opět na vlastním ledě nezvítězil, ale možnost k nápravě bude mít už tuto neděli, kdy přivítá na svém ledě o příčku horší Blansko. „Pokud podáme takový výkon jako proti Valmezu, tak určitě zvítězíme. Doufám, že i fandové znovu dorazí v hojném počtu. Jejich podporu budeme určitě potřebovat.

Za úterní duel je musím pochválit, byli opravdu výborní,“ říká na závěr Lukáš Černý.

Daniel Bartonec