Ten tuto pozvánku bere jako jeden z dětských splněných snů. „Už jen to, že jsem tady, beru za veliký úspěch,“ konstatuje český reprezentant.

Pozvánku od trenérského dua Kopecký – Juřík do hokejové reprezentace si hokejista Slezanu vysloužil zejména díky výborným výkonům v dresu opavského juniorského týmu.

„Ano, je to tak. Podzim se mi zatím vydařil až nad moje očekávání. I přesto je pro mě tato nominace obrovským překvapením. Opravdu jsem s tím vůbec nepočítal,“ vypráví na úvod Patrik Novák. Trenérskou dvojici opavský hokejista velmi dobře zná již z předchozích let. „Hrál jsem pod nimi již v šestnáctkách. Jsou to velice kvalitní trenéři, kteří vědí, jak z týmu dostat maximum,“ pokračuje dále Novák.

„Máme skvělou partu. Je tu spousta hráčů z celé republiky, ale i tak si velice rozumíme. Ve volném čase kromě relaxace rovněž hrajeme například na play stationu“ popisuje volné chvilky během kravařského soustředění opavský útočník.

Všechny tréninky absolvoval český celek v kravařské Buly Aréně, kde byl v blízkém hotelu také ubytován. „Bydlet tak blízko je určitě výhoda. Během tréninků se totiž docela hodně nadřeme. Nejvíce momentálně pracujeme na přesilových hrách a na rychlém přechodu do útočné fáze,“ stručně charakterizuje tréninkové porce hráč s reprezentačním dresem číslo 23.

Pro opavského forvarda mělo toto soustředění i jednu velikou výhodu. Hrál totiž de facto doma. „Určitě to výhoda je, neboť tyto stadiony znám. Snad jen kromě Nového Jičína,“ říká Novák a dále pokračuje:

„Na reprezentačních duelech mám samozřejmě i své nejbližší. Kromě přítelkyně nechyběli ani mamka s taťkou a s dědou,“ snaží se co nejstručněji popsat rodinné zastoupení na zápasech jediný Opavák v současné nominaci.

A jak vidí Patrik Novák své šance na jarní nominaci na světový šampionát v běloruském Minsku? „Bylo by to něco fantastického, ale osobně tomu moc nevěřím. I když stát se může cokoliv.

O šanci se chci určitě prát i nadále. K tomu ovšem potřebuji, aby se mi i nadále dařilo tak dobře jako doposud,“ dodává na závěr krátkého povídání opavských forvard.

Daniel Bartonec