Do zápasu vlétla Opava jako uragán. Po několika sekundách se v první vyložené šanci objevil hostující útočník Kocián, ale ležícího L. Danečka nepřekonal. Tentýž hráč potom bombou vystrašil maskovaného muže v havířovské brance, ten však puk udržel a poradil si i s jedovatou ránou Bednárka. Slezan zahrozil také v první početní výhodě, ale Chalupa zazvonil pouze na tyč.

Domácí pak hru srovnali a v 16. minutě po výtečné přihrávce Haase pálil bekhendem nebezpečně Říčka, ale trefil jen boční síťku. Pak inkasoval pět minut a trest do konce utkání opavský bek Vrabel. Havířov nabídnutou přesilovku využil v čase 18:50, kdy důrazný Kolařík poslal AZet do vedení.

Na začátku druhé dvacetiminutovky Opava přežila dlouhou dvojnásobnou početní výhodu Havířova a vzápětí si přesilovku pět na tři vyzkoušel i Slezan, jenže stejně jako jeho rival neuspěl. Aktivní Říčka zhruba v polovině zápasu střelou z mezikruží orazítkoval horní tyčku a druhý gól domácích nepřidal ani J. Daneček, ani Kanko při svém sólovém úniku. Opavští prováhali velkou příležitost na srovnání v úvodu třetího dějství, kdy hráli dvojnásobnou přesilovku, ale Daneček v brance AZetu kraloval a zlikvidoval několik gólových šancí Opavy v čele s pokusem hostujícího kapitána Měcha.

Jak proměňovat přesilovku ukázal Slezanu opět Kolařík, jenž po rychlé kombinaci napálil kotouč pod horní tyčku a necelou minutu nato pak tentýž hráč střelou mezi betony Šafránka zkompletoval hattrick. Opavští stačili díky Kukolově trefě od modré alespoň kosmeticky upravit skóre na konečných 1:3 z pohledu hostů a v opavské power-play trefil tyčku opuštěné branky domácí Klimša.

Stav série je 2:1 pro Havířov a Opava musí doma v pátek 8. března od 18:00 bezpodmínečně vyhrát, pokud si chce prodloužit letošní sezonu.

„V každém případě jsme zklamaní. Utkání bylo opět velice vyrovnané a vyhecované, často se faulovalo. Rozhodla podle mě pětiminutovka při vyloučení Vrabela, kdy jsme inkasovali první gól. Pak jsme museli hru otevřít, ale bylo to komplikované. Nebyli jsme tak kompaktní jako v pondělí a chyběl navíc nám Pepa Tichý. To je náš klíčový hráč, chodí i na přesilovky a nyní bylo vidět, že schází," řekl opavský trenér Karel Suchánek.

HC AZ Havířov 2010 – HC Slezan Opava 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 19. Kolařík (Hegegy), 50. Kolařík (Hegegy, Krisl), 51. Kolařík – 58. Kukol (Kocián). Rozhodčí: Mrkva – Barteček, Moravec. Vyloučení: 5:6 navíc Najdek a Prokop (oba HAV) 10 min. OT (zásah do oblasti hlavy a krku), Vrabel (OPA) 5 min. + OK (zásah do oblasti hlavy a krku). Využití: 3:0. Diváci: 1680. Stav série: 2:1

Havířov: L. Daneček – Prokop, Vydra, Krisl, Hartmann, Rimmel, M. Zientek, L. Zientek, Hegegy – J. Daneček, Najdek, Maruna - Říčka, Haas, Sztefek – Bursík, Pechanec, Klimša – Kolařík, Stránský, Kanko. Trenér Tomáš Potěšil
Opava: Šafránek – Kukol, Bednárek, Galvas, Kysela, Mosler, Vrabel – Kocián, Chalupa, Herman – Černý, Měch, Mlýnek – Pavelek, Polok, Wolf – Baďura, Tůma, Svoboda. Trenér Karel Suchánek

Jan Šimek