„Od začátku jsme hráli špatně, vždycky si říkáme, že si na ten začátek musíme dát pozor, ale dostali jsme dvě smolné branky a museli jsme dotahovat, což není nikdy příjemné,“ vrací se David Kovalovský k úvodu zápasu proti poslednímu týmu tabulky. „Asi jsme Karvinou trochu podcenili, mysleli jsme si, že to půjde lehce, protože soupeři navíc chyběli hráči na hostovaní ze Sarezy, ale opak byl pravdou, ti mladí kluci, co hráli místo nich, do toho dali všechno,“ dodává.

Byly to právě trefy Davida Kovalovského, které ještě do první přestávky srovnaly skóre. Dva góly v jednom zápase nedal dvacetiletý útočník v letošním ročníku poprvé. Naopak, duel s Karvinou byl už šestým zápasem sezony, ze kterého vyšel Kovalovský v zápise o utkání s více než jedním bodem. „Přiznám se, že první gól si ani nevybavím, jak padl, ale ten druhý byl z nacvičeného signálu, snažil jsem se ještě puk poslat na Tomáše Grofka na druhé tyči, ale obránce si jej sám srazil do branky.“

Ke konci zápasu se Kovalovský navíc předvedl nejen jako úspěšný střelec, ale také jako tvrdý ranař. Hosté, deprimovaní z nepříznivého vývoje zápasu, předvedli několik ostřejších zákroků a po jednom z nich, který rozhodčí Havlík nechal bez trestu, si David Kovalovský svého soka Kubalu našel na pěstní souboj. A nutno říct, že i v tomto odvětví se dokázal prosadit a několika ranami poslal soupeře k ledu.

„Rozhodčí měl ke konci pískat ty zákroky, soupeř mě narazil na mantinel, rozhodčí to nezapískal, tak jsem se neudržel a našel jsem si ho. Byla to moje chyba, že jsem se neudržel, ale svůj podíl na tom má i rozhodčí,“ vracel se David Kovalovský k bitce, které opavští fanoušci zhusta aplaudovali.

Ještě větší radost by ale opavské hokejové veřejnosti přinesl postup do play off, které v Opavě chybělo už šest let. Hráči Slezanu po výhře nad Karvinou mají před devátým Uničovem náskok čtyř bodů a před desátou Orlovou bodů šest. Tři kola před koncem základní části tak mají svůj osud ve vlastních rukou - stačí jim vyhrát dva ze tří zbývajících zápasů a nemusí se ohlížet na ostatní výsledky. To ví i David Kovalovský: „Určitě chceme do play off. Když budeme hrát jako jsme hráli v Novém Jičíně, můžeme uspět s každým týmemv lize.“

(berg)