„Celý zápas se hrálo na jednu branku, ale bez vstřeleného gólu se nedá vyhrát,“ konstatoval trenér opavského Slezanu Pavel Zdráhal. „Měli jsme asi pětačtyřicet střel a minimálně jeden gól jsme dát měli. Na tréninku je naše střelba špatná, hráčům to vytýkáme. Tam je zásadní problém celého zápasů. Hodně jsme dnes trefovali prvního hráče a puky létaly vedle branky,“ kroutil hlavou šéf opavské lavičky.

Jediný gól zápasu padl ve 27. minutě. Opava hrála přesilovku, bohužel v ní inkasovala. Trefil se Tomaník. „Dostáváme góly ve vlastních přesilovkách, nebo si soupeř minimálně tvoří šance. Na tom musíme zapracovat. Takový je ale holt hokej. V Havířově budeme těch šancí mít ve středu daleko méně a pokud tam chceme pomýšlet na body, musíme je proměňovat.“ zakončil Pavel Zdráhal.

Slezan Opava – Technika Brno 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 27. Tomaník (Kališ). Vyloučení: 5:8. V oslabení: 0:1. Rozhodčí: Škach - Vengřín, Návrat. Diváci: 350.
Opava: Slíž – Šindelář, Pachula, Ervasti, Štěpánek, Jak. Ludvík, Thiel, Backa, Buršík – Krupa, Stuchlík, Rousek– Dobša, Brada, Kadula – Vašenka, Štindl, Beránek – Kotásek, Hendrych, Horizral. Trenér: Pavel Zdráhal.