„Rozhodlo to, že jsme konečně hráli z obrany a nikam jsme zbytečně nebláznili,“ ohlížel se za zápasem Petr Chalupa. „Nedovolili jsme Jičínu zápas zdramatizovat. V minulosti to byla naše bolest,“ přiznal opavský obránce. 

Z utkání Horního Benešova.
Benešov si hokejově vyšlápl na Karvinou

Klíčem k vítězství byla sedmatřicátá minuta, ve které hosté vstřelili dvě branky. „Hodně důležité góly. Takové slepené branky pošlou každý tým do kolen,“ konstatoval Chalupa. Sám se mezi střelce zapsal ve dvaadvacáté minutě.

„Letos dávám góly jen Jičínu. Asi mě budou muset koupit, ať nemají se mnou problém,“ smál se opavský odchovanec. „Dennis Gulda mi dal výborně puk mezi kruhy, střela mi úplně nesedla, ale bylo z toho výstavní víko,“ popisoval svůj gólový zápis. 

SFC Opava-Třinec 3:2
OBRAZEM: Fotbalovou generálku Opava v přípravě zvládla, trefil se i Železník

Opava ztrácí aktuálně na druhý Havlíčkův Brod čtyři body, má ale zápas k dobru. „Je reálné je dohnat. Ale nyní jsme rádi, že máme jisté play off,“ podotkl zkušený bek.

Slezan přijela do Jičína povzbudit i početná skupinka fanoušků. „Byli skvělí. Pořádně jsme si to užili a věřím, že spokojení byli i naší fanoušci,“ zakončil Petr Chalupa.

Policie. Ilustrační foto.
Řidič ujížděl policistům, nadýchal skoro čtyři promile