Poslední akcí českého týmu před vrcholem sezony byl turnaj série euro hockey tour v Liberci. Na něm se ale nepředstavili všichni Růžičkovi vyvolení pro Švýcarsko.

Dvojice hvězd, útočník Zbyněk Irgl a brankář Martin Prusek ladila formu v kravařské Buly aréně.

Oba hráči, působící v Kontinentální lize, si kravařský trénink pochvalovali. Martina Pruska, horkého kandidáta na post jedničky, trápil v posledních dnech poraněný přitahovač stehenního svalu, což ho na čas vyřadilo i z tréninku.

„Nyní už je všechno dobré. Jsem připraven, bolest již necítím,“ hlásil po odchodu z kravařského ledu Martin Prusek, kterému letošní sezona vyšla více než dobře. Ke svým šancím stát se českou jedničkou exvítkovický gólmana říká:

„V současné době to neřeším. Není to určené. Já jsem rád, že mě trenér nezavrhl, i když jsem byl zraněný.“ Druhým borcem, který ladil formu v Buly Aréně, byl Zbyněk Irgl. Jedna z velkých hvězd Kontinentální ligy již jednu medaili ze světového podniku má, byl stříbrný v roce 2006 v lotyšské Rize a stejný kov vybojoval i v letošní sezoně s Jaroslaví.

Opavský hokejový fanoušek si určitě tohoto hráče pamatuje i z dresu Slezanu. V sezoně 2000/2001 odehrál Zbyněk za Opavu devět zápasů, ve kterých vstřelil tři branky a na dvě nahrál. „Na šampionát se těším, nemáme špatný tým. Chceme bojovat o medaile, což je náš jasný cíl,“ řekl Irgl.

(tom, rob)