Kromě nováčkovského (tzv. Rookie) kempu absolvuje Machovský také přípravný turnaj, v němž se výběr Ottawou vytipovaných hráčů utká s podobnými výběry Chicaga, Pittsburghu a Toronta. Kempu se zúčastní kromě Machovského ještě dvaadvacet mladých hokejistů z celého světa, kteří soupeří o poslední volné vstupenky do NHL, a odchovanec opavského Slezanu patří mezi nejmladší z nich.

Jako jeden z mála však ještě nebyl draftován. V brance však bude mít velikou konkurenci v podobě dvacetiletého švédského gólmana Robina Lehnera, který už v loňské sezoně nastoupil za Ottawu v osmi zápasech nejslavnější a nejlepší ligy světa. Kromě známého Lehnera se s Ottawou připravují i takoví talenti jako jsou obránci David Rundblad, Jared Cowen nebo švédský centr Mika Zibanejad.

Machovský se tedy má co ohánět, aby zástupce Senators přesvědčil o svých kvalitách, a mohl tak zanechat co nejlepší dojem. Malou výhodou osmnáctiletého rodáka z Opavy může být i fakt, že kromě něj je na stejném kempu dalších Čech – devatenáctiletý útočník Jakub Culek, který působí v týmu hrajícím QMJHL Rimouski Oceanic a v České republice nastupoval třeba v Plzni.

Jan Šimek