Domácímu výběru, na který se mimochodem přišlo podívat okolo dvou stovek diváků, se příliš nepovedla první třetina. Těšínští Vlci se totiž dokázali hned dvakrát gólově prosadit. „Před zápasem jsme si nastavili určitou taktiku, kterou jsme se snažili plnit. Bohužel jsme vyrobili dvě chyby a zkušený celek Českého Těšína je dokázal potrestat,“ komentoval hornobenešovský kouč Martin Mičola.

Ve druhé části se ale začal nadechovat k velkému výkonu Michal Mlýnek. Bývalý hráč Opavy přišel do Horního Benešova jako velká posila a během druhé třetiny dokonale prokázal své vysoké kvality. V obou případech skóroval po přihrávkách Fraše. „Branky si byly dost podobné. Michal se dostal do samostatného úniku a pak zakončoval ranou pod víko,“ pokračoval trenér domácích. Když ještě jeden gól vsítil Vrábel, povedlo se Mičolovým svěřencům otočit.

V závěrečné části ovšem Vlci vyrovnali. V době, kdy to vypadalo na prodloužení, ale přišly další změny skóre. „Za stavu 3:3 před koncem jsme se už začali smiřovat s tím, že se bude prodlužovat. Potom však Michal Mlýnek našel Šimona Pěluchu, který vsítil rozhodující branku. V závěru pak Michal zkompletoval hattrick střelou do prázdné brány. Nebyla to přitom trefa přes celé hřiště. Vybojoval si to,“ mínil Martin Mičola a ještě připojil několik slov závěrem: „Chválím celý tým, ale zvláštní pochvalu skutečně zaslouží Michal Mlýnek. Byl to jeho zápas. Na ledě si dělal, co chtěl. Jsem rád, že v posledních utkáních hrajeme v pohodě a daří se nám.“

Horní Benešov – Český Těšín 5:3 (0:2, 3:0, 2:1)

Branky a nahrávky Benešova: 23. Mlýnek (Fraš), 34. Vrábel (Krupa), 40. Mlýnek (Fraš), 59. Š. Pělucha (Mlýnek), 60. Mlýnek (Bendík). Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 200.
Benešov: Lamla – Bendík, Prokop, Suchý, Vilinskij, Čermák, Kažimír, Harabiš – Mlýnek, Fraš, Š. Pělucha – Hlísta, Bjurkland, Vrábel – Pražák, Hejhal, Krupa – Adamec. Na střídání: Drnda, A. Pavelek, Rýpar. Trenér: Martin Mičola.

(šim)