Díky příchodu pětadvacetiletého brankáře Dušana Šafránka tak má ambiciózní trenér Michal Piskoř o jednu starost méně a právě Šafránek by měl být jedničkou. „S Dušanem jsem zatím spokojený a měl by být naše jednička. Ve dvou přípravných zápasech, ve kterých za nás nastoupil, potvrdil své kvality, ale to nic nemění na tom, že ještě může zlepšovat,“ uvedl Piskoř.

Funkci dvojky by měl plnit Jiří Novák, který však ještě může chytat za juniorku a má vyřízen i střídavý start v Krnově. „Měl by být pro Šafránka zdravou konkurencí a navíc s námi ještě trénují Filip Plánovský a Petr Vlašánek z Horního Benešova,“ doplnil.

Obrana Slezanu je, dá se říci, stabilizovaná, a to ji ještě vyztužil jednadvacetiletý zadák z Havířova Aleš Jurčík. „Pokud se nám vyhnou zranění, mělo by být vše v pořádku. V případě, že někdo vypadne, ale budeme mít potíže. Hledáme ještě řešení. Počítat nemůžu s Ondřejem Vitáskem, který zřejmě zůstane v prvoligových Benátkách nad Jizerou. Využít tak mohu Tichého, Jurčíka, Kukola, Tůmu a Vrábela.

Na hostování do konce sezony jsme z Krnova získali Bednárka a do sestavy počítám i s Kyselou, který může ještě na výjimku nastupovat v juniorce. Pryč má namířeno Faksa a kvůli pracovnímu vytížení na tom není s trénováním dobře Dohnal. Nevím, jak všechno dopadne, ještě uvidíme, jak to s nimi bude vypadat dál,“ krčí rameny mladý kouč Slezanu.

Kromě Jiřího Nováka mají domluvené střídavé starty v Krnově ještě Džemla, který začíná trénovat po zranění ruky, Jakub Vítek a Pavel Baďura. Adam Koschatzký bude na střídavých startech v Horním Benešově.

Změn doznaly také útočné řady slezského celku. „Zúžili jsme ofenzivu. Kříže jsem uvolnil z kádru. Podle všeho už dál pokračovat nebude, studuje vysokou školu, takže nemá času nazbyt. Z podobných důvodů skončil i Kamil Suchánek. Do Horního Benešova odešel na hostování Radek Vlašánek a do Krnova Weiss,“ vyjmenoval odchody útočníků bývalý extraligový hokejista a krátce se vyjádřil i k hernímu stylu Opavských:

„Budeme se snažit jej měnit podle soupeře. Jinak budeme hrát doma a jinak samozřejmě venku. Chci, ať mají kluci jakýsi systém zažitý a můžeme jej pružně měnit, když třeba budeme prohrávat nebo podobně.“

A ještě jedna změna. Místo tradiční neděle bude v letošní sezoně nastupovat opavský tým doma v sobotu. „Je to pro nás lepší, trénujeme pondělí – pátek a raději budeme hrát hned, než abychom jeden den stáli. Vyzkoušíme to, uvidíme, jak to bude vypadat. V některých případech to možná bude kolidovat s fotbalem, ale nemělo by to být často. Já navíc tvrdím jednu věc – kdo si bude chtít najít cestu na hokej, ten si ji najde,“ vysvětlil opavský trenér.

Slezanu se v přípravě výsledkově příliš nedařilo, Piskoře to však nevyvedlo z míry. „Výsledky pro mě nebyly až tak důležité. Samozřejmě je lepší, když se vyhrává, ale mě šlo v první řadě o stabilizaci kádru. První tři tý dny jsem hráče zkoušel a poznával, potom přišlo menší zúžení a snažil jsem se najít dvojice útočníků, kteří by si rozuměli. Nyní již zkoušíme různé herní varianty, přesilovky apod.,“ popisoval průběh přípravy opavský odchovanec, který si vyzkoušel i německou ligu v dresu Weidenu.

A jaké jsou cíle Opavy v nadcházející sezoně druhé hokejové ligy? „V každém případě chceme jít do play off. Nevím, jestli budeme 3., 5. nebo 6., ale rád bych se Slezanem dostal dál než do prvního kola, což se zde v posledních dvou sezonách nepovedlo. Budeme se ovšem snažit o co nejlepší umístění, v každém zápase budeme chtít odevzdat maximum a tímto bych rád požádal i fanoušky, aby nás chodili povzbuzovat v hojném počtu,“ zakončil Michal Piskoř.

První zápas čeká na hokejisty Slezanu v sobotu 10. 9. 2011 na ledě Bobrů z Valašského Meziříčí. Úvodní vhazování je naplánováno na 17 hodin.

Soupiska Slezanu pro sezonu 2011/2012
Brankáři: Dušan Šafránek (1986), Jiří Novák (1992), Filip Plánovský (1991)
Obránci: Jaromír Bednárek (1981), Martin Faksa (1991), Jiří Dohnal (1991), Aleš Jurčík (1989), Michal Kukol (1984), Daniel Kysela (1991), Josef Tichý (1988), Radek Tůma (1986), Lukáš Vrábel (1987)
Útočníci: Pavel Baďura (1991), Petr Chalupa (1988), Lukáš Černý (1985), Patrik Džemla (1991), Tomáš Grofek (1988), Bohumil Herman (1989), Ivo Kocián (1987), Adam Koschatzký (1991), Tomáš Měch (1984), Michal Mlýnek (1989), Zdeněk Pavelek (1973), Tomáš Polok (1987), Jakub Vítek (1991), Petr Wolf (1988). Trenér Michal Piskoř

Generálka vyšla

Opavští hokejisté mají za sebou generálku na druhou ligu. Ta vyšla svěřencům kouče Michala Piskoře na výbornou. Slezan na domácím ledě porazil Přerov 5:2. „S dnešním zápasem jsem spokojený, kluci hráli výborně už od prvních minut. Hráli jsme nátlakově, chodili do soubojů, vytvořili si tlak a zaslouženě se dostali do čtyřbrankového vedení.

Poté přišly momenty, kdy jsme trochu polevili, ale celkově utkání hodnotím jako hodně dobré,“ řekl k zápasu trenér Piskoř.

HC Slezan Opava - HC Zubr Přerov 5:2 (4:1, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 3. Polok (Tichý), 5. Polok (Mlýnek), 7. Mlýnek (Bednárek), 16. Herman (Měch, Grofek), 53. Koschatzký (Vítek, Wolf) - 20. Sedlák (Vlček, Kundrátek), 53. Brančík (Sprušil, Jedlička). Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 150.
HC Slezan Opava: Šafránek - Tichý, Jurčík, Tůma, Kukol, Bednárek, Vrábel - Pavelek, Polok, Mlýnek, Herman, Měch, Grofek, Černý, Chalupa, Vítek, Baďura, Koschatzký, Wolf

Jan Šimek