Tomu se také s týmem rovněž daří, Opavě patří zatím v tabulce extraligy dorostu desátá příčka. „ Určitě zatím převládá spokojenost. Mezi čtyřiadvaceti týmy je to solidní, jsme třetím nejlepším mužstvem z Moravy,“ vyjadřuje se k umístění Michal Piskoř.

„Opava vždycky bývala baštou hokeje, ta tradice je tady dost velká, ale samozřejmě bez doplnění jiných hráčů z jiných klubů bychom nebyli tak nahoře, jako jsme dnes,“ upozorňuje trenér. Loni skončil Slezan na krásném druhém místě, letos se kádr obměnil, přišli někteří noví hráči z devátých tříd, naopak někteří klíčoví, jako Koschatzký nebo Dohnal, přešli do juniorů.

„Zpočátku jsem nevěděl, co s námi udělá vstup do soutěže, naštěstí se nám dařilo, jsme v prostřední části tabulky. Takže mohu říci, že tou kvalitou se postupně přibližujeme loňskému složení mužstva a věřím, že zabojujeme o play off a dostaneme se do něj. Ve vyřazovacích bojích to je pak loterie,“ míní Piskoř.

K tomu, aby jeho svěřenci cíl naplnili, bude určitě potřeba, aby byli hráči zdraví a mužstvo šlapalo, tak jak má. Mezi největší opory mužstva podle kanadského bodování patří útočníci Dominik Piskoř s Patrikem Novákem a obránce David Roupec, který stihl vsítit v osmnácti odehraných zápasech šest branek a na čtrnáct přihrát. Což jej řadí mezi beky na druhé místo, hned za libereckým Jánošíkem.

„S kolegou Uvírou dáváme velký důraz na to, aby mužstvo hrálo především jako kolektiv, snažíme se hráče stmelovat, aby kluci pracovali pro mužstvo. Samozřejmě, že tady máme i starší hráče, kteří jakoby vystupují výše v bodování. Od toho se jistě odvíjí i zodpovědnost tažení mužstva v zápasech. Patří zkrátka mezi opory. Ale už se nám taky stalo, že byli dva klíčoví obránci, nebo i jiní starší hráči zranění. Ale myslím si, že pokud marodka není rozsáhlejší, tak to není ještě takový problém,“ pokračuje opavský lodivod.

O tom, že opavská mládež je na dobré úrovni, svědčí i fakt, že několik hráčů se objevilo v listopadové nominaci české reprezentace v přípravných zápasech. Jedná se v dorostenecké kategorii o brankáře Machovského, obránce Dufka a Roupece a bohužel zraněného útočníka Beránka.

„Tohle je jedině dobře pro opavský hokej po letech, kdy v Opavě nebyl žádný reprezentant. Je to obrovské plus, že se tam kluci probojovali, a je vidět, že i v Opavě, která je stranou hlavního dění, se hokej dělá dobře,“ říká Piskoř.

A jak vidí trenér budoucnost opavského hokeje a zdejších hráčů? „Opava si vybudovala tradici v hokeji a velká škoda byla, když chyběl dva roky mužský hokej. Stálo to hodně úsilí znovu obnovit mužskou kategorii, ale jsme rádi, že se to podařilo. Kluci se chodí dívat na hokej a můžou mnohé od nich odkoukat. Je to tím pádem i pro ně tak trochu motivace, že mají šanci si v mužích taky jednou zahrát. Můžu říct, že Opavě by první liga slušela, a myslím si, že mančaft má na to, aby postoupil,“ uzavírá Michal Piskoř.

(maku)