Hokejisté ze samého jihu Moravy mají dosavadní herní bilanci mimořádně vyrovnanou – čtyři výhry a pět proher, skóre 31:38. To lvy, jak si Břeclavští říkají, v aktuální tabulce soutěže staví s 15 body zisku na desátou příčku. Navíc čtyři z pěti duelů prohráli na hřištích soupeře, to znamená, že domácí prostředí by mohlo být pro Slezan výraznou výhodou.

Podle břeclavských tamtamů tým v předchozích zápasech oslabilo zranění ramene brankáře Filipa Hübnera. Ten ale údajně v tomto týdnu opět začal trénovat, a tak je pravděpodobné, že dnes se do branky postaví. Domácí brankář si naopak musí dávat pozor hlavně na tři hostující hráče v dresu Břeclavi – Slováka Erika Nováka, kapitána Jiřího Sedláčka a posily z Hradce Ondřeje Fiedlera. Na kontě těchto hráčů je totiž naprostá většina lvích gólových zásahů.

Pro Opavu také může hrát do karet fakt, že v minulém kole měla volno a odpočívala. Hnacím motorem domácích hrotů pak může být hořce nevyvedené utkání ve Vsetíně, které by určitě Opavané rádi smazali dalším sladkým vítězstvím.