Těsně před Vánoci vyjeli hokejisté druhé třídy na turnaj v Bohumíně, kde se utkali s celky Bohumína, Karviné a Černých Vlků z Rožnova. V prvním utkání porazili Opavští Černé Vlky jednoznačně 7:0, ve druhém zápase prohráli s favorizovanou Karvinou 1:4 a poslední duel s hostitelským Bohumínem skončil remízou 4:4.

Z tohoto klání si tak malí hokejisté Opavy odvezli stříbrné medaile.

Po Vánocích pak přišla na řadu akce ve Studénce, kde v konfrontaci RT Toraxu Poruba, Studénky a Bohumína obstáli Slezané na výbornou. Vstup do turnaje se sice malým hokejistům Slezanu příliš nepovedl, když s Bohumínem prohráli těsně 4:5, ale ve druhém utkání si smlsli na Porubě v poměru 13:5, ve třetím deklasovali domácí Studénku 10:2, a postoupili tak do finále.

V tom na ně znovu čekal obávaný Bohumín, kterému Opavští vrátili porážku z prvního střetnutí a nepříjemného soupeře porazili vysoko 8:1. Celý turnaj tak svěřenci trenéra Jelena vyhráli a vezou domů zlato. Individuální ocenění pro nejlepšího brankáře na turnaji přebral opavský gólman Vincenc Drabčík.

„V konkurenci druhých tříd se prosazujeme, ale je to složité, nejde o procházku růžovým sadem. Ve druhé třídě máme pouze sedm kluků a na těchto turnajích nám tři čtyři z nich kvůli nemoci chyběli. Museli jsme tak brát i mladší, školkové děti ročníku 2005 a 2006, ale oba turnaje nám potvrdily, že práci s mládeží děláme v Opavě skvěle.

V tomto věku jsou mužstva vyrovnaná a není žádný rozdíl mezi zvučnějšími přípravkami Vítkovic a Třince v porovnání se Studénkou, Bohumínem nebo právě námi,“ poznamenal trenér druhé třídy opavského Slezanu Jakub Jelen.

HC Slezan Opava, II. třída: Horní řada zleva: vedoucí mužstva Pavel Činčala, trenér Jakub Jelen. Stojící hráči zleva: J. Kalužík, M. Vehovský, D. Kosina, T. Kalužík, T. Vavrečka. Klečící hráči zleva: V. Drabčík, M.Celta, T.Vehovský, M. Hartmann, M. Činčala, M. Dohn

Vánoční turnaj v Opavě kořistí domácího Slezanu

Svého turnaje se dočkali také prvnáčci, kteří se na domácím ledě utkali s třineckými Oceláři, Porubou a Orlovou a vedli si skvěle. V konfrontaci s těmito mužstvy nenašli přemožitele a po zásluze si na krk pověsili medaile ze zlatého kovu. V prvním duelu čekala na Opavu Orlová a malí hokejisté Slezanu si na ní doslova smlsli po výsledku 16:1.

Druhý zápas už byl o poznání vyrovnanější, ale Opavští znovu uspěli, když přestříleli Porubu v poměru 12:7. Poslední zápas obstaral duel opavských žáčků s těmi třineckými a Opava byla znovu úspěšná. Suma sumárum, tři odehrané zápasy, tři vítězství a skvělé skóre 36:12 udělaly ze Slezanu vítěze Vánočního turnaje.

„Po dlouhé době šlo o silný ročník (r. 2005), v klubu máme osmnáct kluků takto starých, což je senzační. Mohli by samozřejmě přijít i další, máme možnost zapůjčit jim i nějaké vybavení, ať už rukavice či brusle, není problém se domluvit. Velký dík patří rodičům a sponzorům turnaje za jejich podporu,“ uvedl kouč přípravky Slezanu Jakub Jelen.

HC Slezan Opava, I. třída: Horní řada zleva: vedoucí mužstva Pavel Činčala, trenér Jakub Jelen. Prostřední řada zleva: Viktor Helebrant, Viktor Hartman, Daniel Kosina, Daniel Janeček, Jakub Kalužík, Max Vehovský, Vojtěch Kavan, Tadeáš Kalužík. Spodní řada zleva: Ondřej Vícha, Martin Dehner, Vincenc Drabčík, Jan Backa, Jakub Klement, Michal Činčala, Tomáš Vavrečka, David Schvan

Výsledky a tabulka

HC Slezan Opava – HC Orlová 16:1
Branky Opavy: Činčala 6, Backa 4, Vehovský 2, T, Kalužík, K. Kalužík, Vavrečka, Kosina

HC Slezan Opava – HC RT Torax Poruba 12:7
Branky Opavy: T. Kalužík 3, Činčala 2, Vavrečka 2, Vehovský 2, Kosina 2, K. Kalužík

HC Slezan Opava – HC Oceláři Třinec 8:4
Branky Opavy: Činčala 2, T. Kalužík 2, Vehovský 2, K. Kalužík, Vícha

HC Oceláři Třinec – HC RT Torax Poruba 8:3, HC Oceláři Třinec – HC Orlová 21:1

Celkové pořadí: 1. HC Slezan Opava, 2. HC Oceláři Třinec, 3. HC RT Torax Poruba, 4. HC Orlová

Jan Šimek