„Nabízí se nám odkup licence, hrát druhou ligu nebo vstoupit zpět do ICEHL. Ale to se pouze nabízí,“ řekl po základní části manažer Orlů Jakub Šigut.

Že by vedení Znojma bylo v kontaktu s přerovským klubem, hned v pondělí pro Přerovský deník vyvrátil jednatel Zubrů Tomáš Pluháček.

„Jsou to nesmysly. Pan Ohera (majitel klubu, pozn. red.) nás nekontaktoval a ani my jsme nikoho neoslovili. Výrazně tuto informaci dementuji,“ uvedl Pluháček.

Hokejisté Přerova (ve žlutém) proti rezervě Pardubic.
Preview. Zubry čeká tým s formou i útočnými esy

Proč jde o nesmysly?

Přerovský klub má už pro příští sezonu zavřené smlouvy s některými důležitými partnery i šesti hráči.

Těmi jsou dle dostupných informací útočníci Roman Pšurný, David Březina, Antonín Pechanec či Daniel Indrák. Obránce Robert Černý má podepsáno dokonce i na ročník 2025/26. Smlouvu na novou sezonu má i momentálně nejúspěšnější gólman Chance ligy Michal Postava, který však s velkou pravděpodobností bude v dalším ročníku působit v extralize.

Pravdou je, že před sezonou ukončil se Zubry spolupráci výrazný partner, společnost Meopta, klub však naopak získal výhodnější marketingovou smlouvu s městem, která ke všemu nadále platí i pro příští sezonu a Zubři ji musí plnit.

Je tedy opravdu nereálné, že by HC Zubr Přerov v dohledné době ukončil své působení ve druhé nejvyšší soutěži v republice. Druhým klubem, který původní článek Znojemského deníku jmenuje, je shodou okolností rival Zubrů v předkole play-off, Dynamo Pardubice B.