„Z naší strany se jednalo o slušný výkon, na druhou stranu, byly v naší hře pasáže, kdy nás domácí přehrávali, mluvím teď hlavně o posledních pěti minutách druhé a třetí třetiny. V těchto těžkých chvílích nás ale podržel v brance Marek Slíž, který chytal fantasticky a má na vítězství velký podíl. Hráli jsme dnes dobře jako tým a táhly nás první dvě pětky, přidávali se ale i další,“ pochvaloval si opavský trenér Pavel Zdráhal.

Adam Pecháček zakončuje
Farský chytil střeleckou slinu a Opava vyloupila Eden

Opavští se tak parádně vypořádali s těžkým losem. „Los pro nás nebyl vůbec příznivý, přiznám se, že jsem byl trošku skeptický a měli jsme programu respekt. Brod nás ale nakopl a zjistili jsme, že hokej hrát umíme. Máme teď doma dva zápasy s papírově jednoduššími soupeři, ale musíme se soustředit hlavně sami na sebe. Navíc Velké Meziříčí doma porazilo Vyškov a Technika vyhrála v Hodoníně, v naší soutěži jednoduchý soupeř neexistuje,“ zakončil trenér Slezanu.

Kopřivnice – Slezan Opava 3:4 (3:1, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 3. Velecký, 10. Indrst (M. Mach, Hlaváč), 18. Suchý (J. Mach, Bartošák) – 12. A. Holík, 21. Stuchlík (Rousek), 46. Stuchlík (Rousek), 52. Kadula (Krupa). Rozhodčí: Vaněk – Hladík, Veselý. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 583.
Opava: Slíž – Vojtovič, A. Holík, Lehotský, Štěpánek, Jak. Ludvík, Thiel, Pachula – Krupa, Stuchlík, Rousek – Štindl, Káňa, Kadula – Vašenka, Beránek, Brada – Kotásek, Hradil, Häring. Trenér: Pavel Zdráhal.