Opava započala svou cestu za vítězstvím již v první třetině. V 6. minutě se nedohodli sudí na posouzení zakázaného uvolnění. Zatímco jeden je signalizoval, druhý jej nečekaně pustil. Nejlépe se v této situaci zorientoval Bednárek a dlouhou nahrávkou našel Kovalovského, který potvrdil svou vzrůstající formu a Slezan vedl.

Domácí se vyrovnání dočkali ve 14. minutě při přesilové hře. Kombinace mezi nahrávajícím Vránkem a Plachým zakončil posledně jmenovaný přesně. Jenomže nerozhodný stav vydržel pouze minutu. Po obrovském závaru v obranném pásmu domácích šli hosté Bednárkem opět do vedení.

Skóre se měnilo zase ve druhé třetině. Domácí využili nepříliš povedeného střídání hostí a po rychlém přečíslení se rozhodl pro zakončení Muhlfait. A byl z toho opět výstavní gól, když jeho střela pod horní tyč měla milimetrovou přesnost.

Odpověď Slezanu byla blesková. Hosté ukázali, že zvládají bravurně přesilovky a po kombinaci zakončoval Černý do prázdné branky. To ovšem nebylo vše. Žďáru se podařilo vyrovnat, ale tentokrát to už bylo naposled. Branky již poté střílela jenom Opava.

Grofek rychle vybruslil od mantinelu a bombou z kruhů počtvrté propálil Němce. Úvodních deset minut závěrečné třetiny bylo ve znamení úporné snahy domácích o vyrovnání. Nejblíže k tomu měl v polovině třetiny Koželuh, který však z ideální pozice minul branku.

Na druhé straně o sobě s přibývajícím časem dávali stále častěji vědět i Opavští. Domácí hráči se museli tlačit do útoku a tak se v obraně zákonitě objevovala okénka. Jedno takové využil hostující hostující Kocián ke zvýšení náskoku. A když se pět minut před koncem z rychlého přečíslení trefil z první hostující Kovalovský, bylo o vítězi rozhodnuto.

„Od začátku to bylo vyrovnané utkání, určitě se muselo divákům líbit, protože se hrálo nahoru dolů, hrál se rychlý hokej. Postupem času jsme získávali převahu, a v poslední třetině jsme už byli lepší, zdálo se mi, jako by domácí odpadli fyzicky,“ řekl trenér Slezanu Karel Suchánek.

„Jsem rád, že jsme navíc pomohli Adamu Trenčanovi, který vystřídal Masného. Radek má problémy s tříslem, celý týden netrénoval, navíc se v průběhu zápas srazil s obráncem, takže jsme se ho rozhodli šetřit, potřebuje to doléčit,“ doplnil Suchánek.

Žďár nad Sázavou - HC Slezan Opava 3:6 (1:2, 2:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 14. Plachý (Vránek), 27. Mühlfait (Koželuh), 31. M. Sobotka (Plachý) - 7. Kovalovský (Bednárek), 15. Bednárek (Měch, Černý), 28. Černý (Grofek, Tichý), 39. Grofek (Černý), 53. Kocián (Polok, Čavrk), 56. Kovalovský (Chalupa, Kocián). Rozhodčí: Kubičík - Pospíšil, Humpolíček. Vyloučení: 8:7, navíc Mühlfait (ZNS) a Polok (OPA) 10 min OT. Využití: 3:1. Diváci: 700

(rob, berg)

Tabulka druhé hokejové ligy po 15. kole.