„Dali jsme gól na 2:0, a to nás vlastně zlomilo. Z vlastní zkušenosti vím, se v takové situaci člověk toho zápasu lekne, najednou cítí, že může vyhrát. Začali jsme ztrácet sílu, přitom jsme ale v posledních deseti minutách soupeře zatlačili a při troše štěstí jsme mohli sahat po bodech,“ ohlížel se za utkáním opavský trenér Pavel Zdráhal.

Zdroj: Jan Pitřík

Favorit si místy vytvořil až drtivý tlak. „Od poloviny zápasu jsme byli pod velkým tlakem, nestíhali jsme ve vlastní třetině a branka na 2:1 nakopla soupeře. Před třetí třetinou jsme věděli, že musíme hrát krátce a jednoduše, stejně nás ale soupeř přebruslil a dal tři branky. Hru jsme stáhli na tři lajny a hra se znovu z naší strany zvedla. Nutno říct, že si Havířov asi zasloužil vyhrát. Nicméně Marek nás znovu podržel a mrzí mě, že jsme alespoň bod nezískali,“ dokončil Pavel Zdráhal své hodnocení.

Zdroj: Jan Pitřík

Slezan Opava – Havířov 3:4 (0:1, 1:1, 1:3)
Branky a nahrávky: 9. Vašenka (Vojtovič), 24. Káňa (Stuchlík, Rousek), 58. Brada (Štěpánek, Rousek) – 34. Spratek (Klimša, Bednář), 43. Ćmiel (Apolenář), 45. Apolenář (Valenta), 54. Franek (Ševčík). Rozhodčí: Hranoš – Rychlý, Vengřin. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:1. Diváci: 263.
Opava: Slíž – Šindelář, Backa, Ervasti, Štěpánek, Jak. Ludvík, Thiel, Lehotský – Káňa, Stuchlík, Rousek – Hradil, Brada, Hendrych – Vašenka, Beránek, Vojtovič – Krupa, Štindl, Häring – Kotásek. Trenér: Pavel Zdráhal.