„Určitě jsem věřil až do konce. Ve sportu se může stát cokoliv a nakonec se to vyplnilo. Za ty roky, co jsem v Horním Benešově, vím, jak je tenhle tým bojovný a zkušený. Prakticky pořád patří ke špičce krajské ligy a teď potvrdil, že je nejlepší. A já jsem velice šťastný, splnil se nám náš malý sen,“ neskrýval svou radost Marek Harazim, který hokejově vyrostl v Opavě, kde stále pracuje u mládeže.

Právě opavští hráči tvoří základní kámen hornobenešovského týmu. Borci jako Přibyla, Lhotský, Ondrušek, Petr Vlašánek, Radek Vlašánek, Palinčák, Bensch, Pělucha, Wolf, Tošenovjan, Bršlica či Kukla prošli výběry Slezanu, nebo jsou stále kmenovými hráči Opavy.

Souboje o účast v baráži o druhou ligu začínají pro celek Horního Benešova domácím soubojem s Moravskými Budějovicemi. Ten se odehraje v sobotu 19. února od 17.00. Třiadvacátého února pak zajíždí Hornobenešovští do Šternberka. 2. a 5. února se pak hrají odvety, nejprve v Moravských Budějovicích a následně doma se Šternberkem.

Vítěze čeká přímý souboj s Uničovem, posledním celkem druhé ligy. „Chtěl bych pozvat na zápasy všechny fanoušky, i ty z Opavy, přece jenom řada našich kluků hrála i za Slezan,“ vzkázal Marek Harazim.