Generálku před vypuknutím nové sezony sehrál Slezan doma ve čtvrtek s Novým Jičínem, kterému podlehl 4:3 po nájezdech. „V zápase bylo z naší strany spoustu šancí i spoustu chyb. Na branku se strašně nadřeme, kdežto soupeři nás trestají. Dostáváme jednoduché branky i po chybách zkušených hráčů,“ hlesl po utkání šéf opavské střídačky Aleš Tomášek. Jeho výběr měl v přípravě padesátiprocentní úspěšnost, Opava čtyřikrát vyhrála i prohrála.

V dresu Slezanu se s Novým Jičínem představil i obránce Petr Šendera. Ten vloni odehrál patnáct zápasů za Porubu, vyřízeny měl i střídavé starty do Kopřivnice. „Sháníme beky, Poruba nám jej na zápas uvolnila. Jeho příchod je v jednání, věříme, že se nám přestup podaří dotáhnout. Máme ještě v obraně jedno okénko, uvidíme, zda ještě někoho dokážeme přivést,“ řekl šestapadesátiletý stratég.

Problémy dělalo Opavě v přípravě především střílení branek. V osmi duelech Slezané nedokázali překonat metu tří branek. „Jsem z toho zklamaný. Na druhou stranu jsme byli kompletní poprvé až v zápase s Jičínem. Chtěli jsme ale samozřejmě nějaký zápas vyhrát vyšším rozdílem,“ přiznává Tomášek, který si zároveň uvědomuje, že po loňském druhém místě budou očekávání fanoušků vysoká.

„Obhajovat je vždycky těžší, loni jsme si bohužel kvůli Covidu nemohli zahrát play-off. Základním cílem je pro nás dostat se do něj letos, ale když vidím sílu mužstev, proti kterým jsme hráli, tak si myslím, že to nebude vůbec jednoduché.“

V sobotu Opava začíná sezonu na ledě Žďáru nad Sázavou, poté Slezan doma čeká ve středu Nový Jičín. „První zápasy bývají nevyzpytatelné. My musíme ještě v týdnu dotrénovat přesilovky, protože ty rozhodují zápasy. A my je chceme vyhrávat všechny,“ zakončil s úsměvem Aleš Tomášek.