"Na tři sezony ve Spartě budu vzpomínat v dobrém. Jen mě mrzí, že se nám to v poslední sezoně nepodařilo dotáhnout tam, kam jsme si všichni přáli. Děkuju všem fanouškům i kritikům za to, že mě tlačili neustále dopředu. Byla to pro mě skvělá zkušenost. Moc si vážím podpory sparťanských fanoušků a přeju Spartě hodně štěstí do dalších let," citoval Machovského klubový web.

Sedmadvacetiletý brankář a rodák ze Stěbořic prošel mládežnickými výběry opavského Slezanu. Poté zamířil do Kanady, kde nastupoval za Guelph Storm a Brampton Battalion. Následně chytal v Plzni, které pomohl k bronzové medaili v extralize. Poté se vydal znovu zkusit štěstí za moře, kde působil v barvách farmářských celků Detroitu, a to v Grand Rapids Griffins a Toledo Walleye. Do slavné NHL ale nenakoukl. I proto se rozhodl k návratu. V posledních třech sezónách chytal v barvách pražské Sparty, za kterou nasbíral 126 startů.

Pravidelně byl také členem mládežnických reprezentací. Za národní tým dospělých si připsal dva starty. Na světovém šampionátu v Rusku v roce 2016 plnil roli trojky.

Náznaky toho, že by mohl změnit dres přišly už ve čtvrtek dopoledne, kdy Dinamo Riga získala jeho hráčská práva z Čerepovce, který ho pro KHL draftoval, o pár hodin později pak klub z lotyšské metropole jeho příchod potvrdil.

„Vím, že Matěj byl v minulosti draftován Čerepovcem. Jeho přestup do Rigy mu přeji, přece jenom KHL je velmi kvalitní soutěží. Jsem za něj rád,“ řekl sportovním manažer Slezského FC Opava Pavel Zavadil, který má na Matěje Machovského rodinné vazby. „Za mě je KHL kvalitnější soutěži než česká extraliga. Je to určitě pro něj posun v kariéře,“ doplnil bývalý vynikající fotbalista. Matěj Machovský by měl v Rize vytvořit brankářskou dvojici se Švédem Johanem Mattssonem.