Přestože šla Opava do vedení, hosté v poslední třetině zápas otočili a po utkání mohli slavit zisk mistrovského titulu. Hráči Slezanu pak přebírali „pouze“ stříbrné medaile, přesto ale dosáhli pro Opavu historického úspěchu. Na finálový zápas si na opavský stadion našlo cestu 800 fanoušků včetně přibližně třicetičlenné skupinky z Plzně a nikdo své návštěvy určitě nelitoval. Už od začátku byl k vidění výborný hokej, ve kterém měla Opava mírnou převahu.

Tu mohli hráči Slezanu potvrdit i střelecky, ale nedařilo se jim využít ani ty největší šance. Nejblíže gólu byl určitě Ondřej Wittek, z bezprostřední blízkosti ale nedokázal puk do branky dotlačit. „Začátek jsme měli dobrý, ale nedávali jsme šance. Hosty podržel brankář, ale když jsme nedali gól ani z dvaceti centimetrů do prázdné branky, tak to už není otázka brankáře,“ litoval promarněných šanci trenér Kamil Konečný.

Na začátku druhé části se hosté přece jen osmělili, dokázali před opavským brankářem Machovským nebezpečně operovat hlavně v přesilovkách, prvního gólu se ale dočkala Opava. Patrik Novák tečoval Kyselovu střelu před brankou tak šikovně, že usměrnil puk do plzeňské branky. A nemuselo zůstat u jediné branky, velké šance měli Koschatzký nebo Džemla. „Klíčové bylo, že jsme nepřidali druhý gól. Džemla s Koschatzkým mohli jít sami dopředu, ale nepovedlo se jim dokončit akci. Kdybychom vedli 2:0, vypadalo by to jinak,“ říká Kamil Konečný.

Skutečně, druhý gól Opavy visel na vlásku i na začátku třetí třetiny, kdy byl sám před plzeňským brankářem Mazancem znovu Koschatzký, tentokrát ale střílel nad. To na druhé straně byl hostující kanonýr Straka úspěšnější, když dorážkou po rychlé akci vyrovnal. Od této chvíle byli hosté jasně lepší a nakonec svou převahu vyjádřili gólem Hájka, který se opět prosadil po dorážce v brankovišti.

Od té chvíle se opavským hráčům začal zlatý sen rozplývat, protože zkušenější hosté si už své vedení dobře hlídali. Hráči Slezanu se nakonec nedostali ani ke hře bez brankáře a po závěrečné siréně tak plzeňští mladíci mohli začít oslavoval mistrovský titul. „Po zápase samozřejmě převládá zklamání, i když asi více u hráčů, protože já jsem přece jen už několik prohraných finále zažil,“ popisoval pocity trenér Konečný, „ale nakonec to stejně určitě doceníme jako obrovský úspěch. Kluci vytvořili skvělý tým, výborně makali a mnozí z nich, když na sobě budou pracovat, mají vlohy pro to, aby se stali dobrými hokejisty,“ zakončil Kamil Konečný.

Slezan Opava vers. Lasselsberger Plzeň 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 31. Novák (Kysela) - 49. Straka (Hájek), 53. Hájek (Růžička). Rozhodčí: Šír - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. Diváci: 800. Slezan Opava: Machovský - Faksa, Roupec, Rýpar, Chvostek F., Dohnal - Piskoř, Wittek, Novák, Vítek, Trčka, Mach, Džemla, Koschatzký, Kinkor, Baďura.

Michal Berg