Prostějov přijel do Slezska i se svou největší posilou, exsparťanským brankářem Šteflem, který patřil k nejlepším hráčům na ledě. Opavský favorit začal víc než dobře. Ve 2. minutě nahodil Čavrk kotouč před branku, Štefl ho jen vyrazil a pro Suchého nebylo problémem otevřít skóre – 1:0.

I v dalším průběhu první části měli domácí navrch a Štefl si na nedostatek práce stěžovat nemohl. Podruhé kapituloval dvě minuty před první sirénou. Po akci první formace tečoval šikovně Kamil Suchánek střelu Tomáše Měcha a bylo to 2:0.

Naopak na druhé straně příliš vzruchu nebylo a brankář Masný byl téměř bez práce. I druhá třetina přinesla převahu Slezanu. Jeho hráči se vtělili do rolí dobyvatelů Šteflovy svatyně. Avšak ani Suchý, Měch a Černý gól nedali.

Drobné světlé záblesky měl občas i Prostějov, avšak přesilovku dvou mužů v poli prohospodařil. Gólovku Pilušovi pak chytil Masný. Ve třetí části přišla branka Sedláře znamenající snížení na 2:1 a domácí začali být nervózní. Uklidnění mohl přinést Chalupa, zjevil se před Šteflem, ale puk se odrazil od horní tyčky.

O šest minut později nahodil na prostějovskou branku puk Tichý a do té doby bezchybný Štefl pustil kotouč za svá záda – 3:1.

„Kluci bojovali, jezdili. Blýská se na lepší časy. Prosím veřejnost o důvěru. Z utkání mám dobrý dojem,“ pověděl po utkání trenér Jestřábů Alois Chlustina. „Zápas jsme měli pod kontrolou. Jednalo se o souboj našich útočníků s brankářem Šteflem,“ hodnotil středeční střetnutí domácí lodivod Karel Suchánek.

„Po snadném vítězství ve Vsetíně od nás každý očekával tři body. I proto jsem rád, že vítěznou povinnost jsme zvládli,“ vydechl si domácí trenér, kterého jen mrzelo zranění syna Kamila. „Po souboji s Krajíčkem si vykloubil rameno. Zhruba do deseti dnů by ale měl být v pořádku,“ řekl Suchánek.

Slezan Opava - Jestřábi Prostějov 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 2. Suchý (Čavrk), 18. Suchánek (Měch, Černý), 56. Tichý (Měch) - 42. Sedlář (Cik). Vyloučení: 2:8, navíc Krajíček 10 min. za vražení zezadu, Raszka DKU. Využití: 0:0. Diváci: 300. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.

HC Slezan Opava: Masný - Měkýš, Tichý, Čavrk, Bednárek, Plánovský, Ondrušek - Suchánek, Měch, Černý - Kovalovský, Polok, Kocián - Suchý, Chalupa, Grofek - Wolf, Tůma, Weiss
HK Jestřábi Prostějov: Štefl - Razska, Krajíček, Jedlička, Paška, Staněk, Kolibár, Šimek - Vlk, Piluša, Dufek - Dostál, Žibrita, Hladký - Sedlář, Berčák, Jakubec - Cik, Ondrejkovič

Jindřich Suchý načal Prostějov

První branku zápasu i první gól v sezoně vstřelil hned ve druhé minutě zápasu s Prostějovem opavský útočník Jindřich Suchý. Hned v úvodu zápasu dorazil za záda brankáře Štefla střelecký pokus Jozefa Čavrka, a nasměroval tak opavský tým ke třetí výhře v řadě.

Tým Prostějova, který ještě vloni hrál 1. ligu, se v současné době potácí na posledním místě druholigové tabulky a od soupeřů zatím dostává gólové příděly. Po rychlé brance Jindřicha Suchého to vypadalo, že podobný průběh bude mít i zápas v Opavě, nakonec ale Slezan zvítězil „jen“ 3:1.

Mnoho šancí domácích totiž zůstalo nevyužito, výborně chytal také hostující brankář Štefl. „Po druhé brance se to trochu zaseklo. Byli jsme nabuzení z předchozího zápasu, kdy jsme dali sedm branek, ale přestože jsme měli tlak, tak ty góly nepřicházely. Měli jsme trochu svázané ruce. Problém byl v tom, že jsme se málo tlačili do střel,“ přiznal Jindřich Suchý.

Převaha Opavy v zápase byla místy až drtivá a domácí brankář Masný se v brance dlouhé minuty nudil. Přesto skóre na straně Slezanu nenarůstalo tak, jak by bylo odpovídající obrazu hry. Svůj podíl na tom měl i bývalý gólman Vsetína a Sparty Martin Štefl, kterého Prostějovští získali v tomto týdnu na hostování.

„Věděli jsme o tom, že s ním přijedou a kde dřív chytal, takže to nemůže být špatný brankář, ale osobně jsem ho neznal. Chytal dobře, ale dokázali jsme mu dát tři góly, takže není co řešit,“ dodal Jindřich Suchý.

Podle něj také Opavě pomohlo, že trenéři stáhli hru v polovině zápasu jen na tři útoky. „Začali jsme se čtyřmi, ale nebylo to ono, trenéři to potom stáhli na tři útoky, tempo se zvedlo a naší hře to pomohlo,“ řekl Suchý. Přesto se na začátku třetí třetiny podařilo Prostějovu snížit. „Po tom gólu jsme si řekli, že hlavně musíme dál nezaspat a pokračovat v klidu, protože Prostějov se dal porazit. Naštěstí jsme přidali třetí gól a bylo rozhodnuto.“