Lasselsberger Plzeň vers. Slezan Opava 4:3p (2:1, 0:1, 1:1 - 1:0)

Zápas začal pěkně zostra. Ve 3. minutě ukázal plzeňské obraně záda Vítek a střelou pod vyrážečkou poslal hosty do vedení. Jenomže radost Slezanu brzy opadla. Matějkovu střelu stačil ještě brankář Machovský vyrazit, avšak proti dorážce Petrušky byl bezmocný – 1:1. Západočeši se uklidnili a několikrát ještě prověřili připravenost opavského gólmana. Dvě minuty před první sirénou ale napřáhl téměř z poloviny Hrbas a do té doby bezchybný Machovský inkasoval – 2:1.

Ve druhé třetině mohl přinést Opavským vyrovnání Koschatzký. Stál osamocen před odkrytou brankou, avšak netrefil. Ve 38. minutě se hosté dočkali. Kinkor s Vítkem se dostali do přečíslení a prvně jmenovaný nedal Mazancovi šanci – 2:2.

Vstup do třetí třetiny Opavě nevyšel. Po dvou minutách vyslal do zakončení zpoza branky Hrbas Hošťálka, a ten opět poslal Lasselsberger do vedení. Ani tento gól soubor Kamila Konečného nepoložil. Hosté se vzchopili. Nejdříve pálil nebezpečně Chvostek, posléze kvality Mazance v brance Plzně prověřili Džemla s Koschatzkým. Slezané nápor začali stupňovat a v 57. minutě vyrovnal střelou od modré, ale nepříliš velké razance, Kinkor. V té chvíli bylo jasné, že se bude prodlužovat.

Plzeň začala prodloužení náporem a po necelých třech minutách slavila úspěch. Machovského pokořil Petruška. Odveta je na programu dnes od 17.30 na opavském ledě. „Byl to těžký zápas. Jsem ale toho názoru, že naše mužstvo by při své kvalitě mělo Opavu zatlačit víc do defenzivy. Vyhráli jsme zápas, ale bylo tam spoustu chyb. Určitě máme na víc, než jsme předvedli,“ řekl asistent plzeňského trenéra Václav Fürbacher.

Branky: 5. Petruška (Jeřábek, Matějka), 18. Hrbas, 42. Hošťálek (Hrbas), 63. Petruška (Pacanda, Růžička) - 3. Vítek (Chvostek, Džemla), 38. Kinkor (Vítek), 57. Kinkor (Trčka). Rozhodčí: Bolina - Svoboda, Bejček. Vyloučení: 5:9, využití: 1:0. Diváci: 627. Opava: Machovský - Faksa, Roupec, Kysela, Rýpar, Chvostek, Dohnal - Vaněk, Piskoř, Wittek, Novák, Vítek, Zona, Trčka, Otipka, Mach, Džemla, Koschatzký, Kinkor, Baďura.