Trenérské duo hostí Suchánek – Uvíra již mohlo počítat s uzdravenou brankářskou jedničkou Radkem Masným a ten měl od prvních minut o zábavu postaráno. Vstup do zápasu měl Slezan vlažný a v 11. minutě inkasoval, Orlovou po přihrávce Krafta poslal do vedení Dušek.

Opavská odpověď přišla v samotném závěru prvního dějství z hole Chalupy. Ve druhé třetině to byli znovu Orlovští, kdo pohnul jako první skórem. Bednárek ve vlastní přesilovce špatně nahrál a Grygar nedal Masnému šanci – 2:1.

Neuběhlo ani pět minut a bylo vyrovnáno. Tichý přesným pasem uvolnil Měcha, který zkušeně zavěsil – 2:2. Vzápětí dala Opava dokonce vedoucí gól, ten ale sudí pro údajné posunutí branky neuznal a na ledě se strhly velké diskuse, na které arbitři zareagovali předčasným posláním obou týmů do kabin.

Třetí část začala pro Slezan nepříliš růžově. Hned po třech minutách hry prostřelil Potočný Masného, který byl po zápase vyhlášen nejlepším hráčem utkání. Na tři body to ovšem nestačilo. V 51. minutě totiž Tichý našel Měcha a ten svou druhou brankou v zápase poslal oba týmy do prodloužení. To začali lépe hosté, trefili tyčku, jenomže z následného protiútoku se prosadil Prokop a zajistil Orlové prémiový druhý bod.

„Bod je pro nás málo, chtěli jsme tři,“ posteskl si trenér Opavy Karel Suchánek. „Ve druhé třetině jsme vstřelili regulérní gól, bohužel sudí ho neuznal,“ doplnil zklamaně hostující kouč.

Orlová - Slezan Opava 4:3 p. (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 11. Dušek (Kraft), 32. Grygar, 43. Potočný (Minařík, Škatula), 64. Prokop (Mintěl, Dušek) - 19. Chalupa (Herman), 36. Měch (Tichý), 51. Měch (Tichý). Rozhodčí: Kusý. Vyloučení: 8:5. Využití: 1:1. V Oslabení: 1:0. Diváci: 500
HC Slezan Opava: Masný - Tichý, Kukol, Bednárek, Čavrk, Měkýš, Ondrušek - Grofek, Měch, Černý - Kovalovský, Polok, Kocián - Suchánek, Chalupa, Suchý – Herman, Mlýnek, Tůma

(rob, lef)