Na turnaji odehráli Opavští šest kvalitních utkání během dvou dnů, když se postupně střetli s výběrem Hvězdy Praha, Rebelem Havlíčkův Brod, pražskou Spartou a hostitelskou Energií Karlovy Vary.

Páťáci Slezanu nevstoupili do turnaje příliš dobře, v prvním zápase totiž podlehli Karlovým Varům 3:5. Poté však zabrali a porazili Spartu Praha 4:1. V následujícím duelu svěřenci kouče Romana Vaňka remizovali s Havlíčkovým Brodem, čímž si zajistili postup do semifinále. Nic na tom nemohla změnit ani dohrávka s Hvězdou, se kterou Opavští prohráli 3:5.

V semifinále pak Opava narazila podruhé na karlovarskou Energii, před kterou se po vyrovnané hokejové bitvě musela sklonit - 1:3. Následovalo utkání o třetí místo, ve kterém se Slezan postavil Spartě. Bojovný zápas nakonec zvládli lépe mladí Slezané a po vítězství 2:1 na nájezdy mohly začít oslavy.

„Za účast na turnaji jsme velice rádi. Pro nás všechny to byl krásný zážitek, ocenění naší práce a letošní úspěšné sezony. Do Karlových Varů jsme však nejeli s tím, že to pouze odbruslíme. Naopak, chtěli jsme hrát na maximum a dát do toho všechno,“ řekl kouč úspěšné páté třídy Roman Vaněk.

„Dvakrát jsme dokázali porazit třeba Spartu, to je vynikající počin. Klukům nemůžu nic vytknout. Makali a dřeli, s jejich hrou jsem opravdu velmi spokojen. Všichni, co se motáme kolem tohoto týmu páté třídy, jsme obrovsky šťastní. Hokejové Opavě jsme na tomto turnaji udělali velké jméno,“ rozplýval se úspěšný mládežnický trenér a dodal:

„Podařilo se nám vybojovat bronzové medaile, což je vynikající výsledek. A to nejen pro naše mužstvo, ale také pro celý opavský hokej. Je to známka toho, že práce s mládeží se v Opavě dělá dobře.“

Výsledky Slezanu

Základní skupina: HC Energie Karlovy Vary – HC Slezan Opava 5:3. Branky a asistence Slezanu: Haas 1+0, Vojtovič 0+1, Teichmann 1+0, Hadamczik 0+1, Bitomský 1+0, Vícha 0+1

HC Slezan Opava - HC Sparta Praha 4:1. Čížek 1+0, Vojtovič 0+1, Vícha 2+0, Bitomský 1+1, Teichmann 0+1

HC Slezan Opava - HC Rebel Havlíčkův Brod 1:1. Vícha 1+0, Teichmann 0+1

HC Hvězda Praha – HC Slezan Opava 5:3. Čížek 1+0, Vojtovič 0+2, Bitomský 1+0, Haas 1+0, Teichmann 0+1

Semifinále: HC Energie Karlovy Vary – HC Slezan Opava 3:1. Bitomský 1+0

Zápas o třetí místo: HC Slezan Opava – HC Sparta Praha 2:1 po sam. nájezdech. Bitomský 1+0, Teichmann 0+1, rozhodující nájezd Vícha

Konečné pořadí

1. HC Hvězda Praha, 2. HC Energie Karlovy Vary, 3. HC Slezan Opava, 4. HC Sparta Praha, 5. HC Rebel Havlíčkův Brod Sestava

Slezanu Opava v Karlových Varech: Brankáři: Gilík, Vojkůvka. Obránci: Hadamczik, Lelek, Kunc, Kroček, Červenka. Útočníci: Čížek, Vojtovič, Haas, Bitomský, Teichmann, Vícha, Věntus, Beránek, Peterek. Brankář Opavy Martin Gilík byl vyhlášen nejlepším gólmanem turnaje.

Jan Šimek