„Lízátko je dětská herna s kavárnou. Musím říci, že to byl nápad manželky,“ přiznává hokejista, který má na kontě 420 zápasů ve druhé lize. Kromě mateřské Opavy hrával také za Krnov, momentálně patří ke klíčovým hráčům Horního Benešova v krajské hokejové lize.

„Koncept kavárny spočívá v tom, že rodiče si dají kávu a děti si hrají. Nemusí tak ratolesti nahánět. Proto jsme zvolili i tematické domečky, jako policejní stanici, obchod nebo dílnu. K tomu máme i koutek pro ty úplně nejmenší, pro které máme připraveny motorické hry,“ přibližuje Tomáš Polok.

Opavě to proti Kopřivnici nevyšlo.
Opava opět recept na kopřivnické hokejisty nenašla

Lízatko se nachází v Opavě. „Děláme i různé tematické akce, máme připravený salonek pro oslavy. Bohužel teď nám situaci komplikuje covid, ale budeme bojovat. Věřím, že k nám bude chodit více a více návštěvníků, kteří budou odcházet spokojení,“ zvedá prst dobře technicky vybavený hokejový útočník.

Pravou rukou Tomáše Poloka je vedle manželky rovněž tchán Pavel Jašek, mimochodem člověk, který má ke sportu také hodně blízko. V minulosti byl součástí opavského volejbalového projektu. Tehdejší tým to dotáhl až do extraligy, kde si sáhl na medaili.

„Pavel je naší důležitou součástí. Má zkušenosti. Dokáže vždy dobře poradit. Pohybuje se v tomto odvětví jako ryba ve vodě. Naším cílem je, aby děti byly spokojeny,“ říká ke spolupráci s tchánem.

Tomáš Polok občerstvovacímu byznysu úplně propadl. Provozuje bistro Špitálka ve Slezské nemocnici, má také stánek v Arboretu nebo v bikrosovém areálu.

„Musím říci, že tato práce mě chytla. Člověk je v neustálém kontaktu s lidmi,“ svěřuje se Polok. „Samozřejmě, že si udělám i čas na hokej, ten mám stále rád. V Horním Benešově se navíc sešla skvělá parta kluků. Navíc řada z nás hrávala za Opavu. Už teď se těšíme na derby s Krnovem,“ uzavírá povídání.