„Děti mají výjezd do Prahy za odměnu. Celou sezonu poctivě všichni makali, tak si ho zaslouží,“ pousmál se trenér Jakub Jelen. „Měli jsme docela nabitý a pestrý program. Samozřejmě, že na řadu přišel i hokej,“ podotkl kouč opavský mladíků.

První utkání odehrál výběr druháků se Slavojem Zbraslav. Opava vyhrála s přehledem 13:2, po čtyřech gólech Barčáka a Ščudly, po dvou přidali Adamczyk a Laš, jeden pak Fědor. „Prvňáčci byli rovněž úspěšní, když vyhráli 7:0,“ doplnil Jelen. V tomto utkání se hattrickem blýskl Hellebrand. Dvě branky dali Vícha a Lhotský.

Na druhý den přišla na řadu další dvě utkání, a to se Spartou. První zápas skončil vítězstvím Slezanů 21:8. Gólově se prezentovali: Revai 8, Ščudla 4, Barčák 2, Laš 2, Pachula, Fědor, Poledna, Backa a Adamczyk.

„Tohle utkání se hrálo trochu déle, ale stejně jako ve všech zbývajících v něm o výsledek až zase tak nešlo,“ pousmál se trenér opavských talentů. Prvňáci sice prohráli 3:7 (Schauer, Šafarčíková a Lhotský), ale ani oni předvedeným výkonem nezklamali.

Ve volném čase pak opavská výprava navštívila Pražský hrad, Petřín, Matějskou pouť a také aquapark v Praze-Česticích. „Závěrem bych chtěl ještě poděkovat rodičům, bez jejichž pomoci bychom hokej na takové úrovni nemohli dělat,“ zakončil povídání Jakub Jelen.

HC Slezan Opava, I. a II. třída: trenér Jakub Jelen, Marek Revai, horní řada: Marek Revai, Petr Adamczyk, Adam Ščudla, Aleš Straka, Jakub Laš, Jonáš Barčák, Aleš Poledna, Daniel Pachula, Onřej Backa, Jan Fědor. Spodní řada: Jan Backa, Patrik Glabasnia, Antonín Zmarzlák, Linda Šafarčíková, Marek Schwan, Lukáš Kriška, Dominik Koleček, Ondřej Vícha, Matěj Hellebrand, Jan Schauer, Lukáš Vícha, Tomáš Lhotský.