Na cestu za úspěchem vykročili hned v úvodní třetině, kdy během tří minut dali dva góly Kubeš a Novotný, třetí pak přidal v závěrečné části Geier. Slovenského brankáře Lepáčka překonal ve druhé třetině i Veselý, ale jeho branka nebyla uznána.

Celou řadu šancí měl i výběr Evropy, ale vyzrát na Kudelu se podařilo jen Joppovi a Bakkemu. Ve druhém zápase suverénní Američané porazili 8:2 Kanadu, s níž se Češi v porubské RT Torax Areně ve středu večer utkají v semifinále.

Softballistky Arrows Ostrava v domácích zápasech semifnále play-off extraligy podlehly Tempu Praha 0:4 a 2:9.
OBRAZEM: Softballistkám Arrows se finále vzdálilo. V Praze musí odvrátit mečbol

IPH Cup v Ostravě:

Česko - IPH Team 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 12. Kubeš (Hečko, Sedláček), 15. Novotný, 45. Geier – 8. Joppa (Ligda, Korman), 45. Bakke (Kuhli-Lauenstein). Rozhodčí: Sorapera – Rundstorm, Vaněk. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Nejlepší hráči utkání: Pavel Kubeš - Martin Joppa. Diváci: 921.

Česko: Kudela – Kubeš, Doležal, Zelinka, Wágner – Hábl, Palát, Geier – Novotný, Sedláček, Hečko – Ohar, Veselý, Krupička.

IPH Team: Lepáček – Nordstoga, Bakke, Ferenčík, Stašák, Kuhli-Lauenstein – Korman, Ligda, Joppa – Disveld, Hering, Rennhack – Vaernes, Oeiseth, Lyngroth.

USA - Kanada 8:2 (2:0, 2:1, 4:2)

Branky a nahrávky: 3. Musselman (Witkowski), 15. Misiewicz (Wallace, Roybal), 17. Misiewicz (Roybal), 24. Farmer (Wallace), 35. Farmer (Jones, DeQuebec), 37. Farmer (Eustace), 38. Farmer (Woodke), 43. Roybal (Nichols) – 29. Hickey (Jacobs-Webb), 45. Jacobs-Webr (Smith, Dunn). Rozhodčí: Dannielsen – Sos, Hus. Vyloučení: 5:3. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Nejlepší hráči utkání: Declan Farmer - Corbyn Smith. Diváci: 648.