Jiskřit se začalo hned od prvních minut. Nejdříve zazdil tutovku opavský Polok. Vzápětí mazák Štraub uvolnil Hrňu, který svůj nájezd zakončil úspěšným blafákem – 0:1.

Opavě nešla upřít aktivita, ale dlouho se nemohla prosadit střelecky. Zlom přišel po čtvrthodině hry. V přesilovce pokořil Plška Grofek. O pár sekund později již Slezan vedl. Měch po buly šel střídat, do hry skočil Černý, dostal přihrávku od Poloka a chladnokrevně pod břevno zavěsil – 2:1.

Poslední slovo v prvním dějství měli ale Valaši, v přesilovce srovnal Vaněk. Ve druhé třetině měl nejdříve velkou šanci v přesilovce Grofek, jehož střelu zastavil Plšek. Ve 26. minutě našel na modré Tichý Mlýnka, který mířil přesně – 3:2.

Ovšem ani tento výsledek neměl dlouhého trvání. V přesilovce srovnal Vaněk. Do třetího dějství vstoupil aktivněji Vsetín. Nejdříve se zastřeloval Štraub, toho Masný ještě vychytal, ovšem o minutu později po ráně Ašera již lovil kotouč ze své sítě.

V polovině poslední třetiny měli domácí možnost přesilovky 5 na 3. Tu se jim sice nepodařilo využít, ale v době, kdy byl Vsetín již ve čtyřech, se prosadil Měch. Další gól v normální hrací době již diváci neviděli a šlo se do prodloužení, ale ani v něm rozhodnutí nepadlo, a tak na řadu přišly samostatné nájezdy, ve kterých zajistil hostům bonusový bod Hrňa.

„Podle mne jsme viděli velice kvalitní utkání. Hrálo se nahoru dolů. Jsem spokojen i s jedním bodem, i když jsme před utkáním pomýšleli na všechny tři. V některých fázích utkání jsme měli tlak, ale soupeř byl pozorný. Ke konci bylo důležité, že jsme přežili přesilovku 5 na 3,“ řekl k zápasu opavský trenér Karel Suchánek.

HC Slezan Opava - HC Vsetín 4:5 s. n. (2:2, 1:1, 1:1 – 0:0)
Branky: 15. Grofek (Tichý), 15. Měch (Polok, Tichý), 27. Mlýnek (Tichý), 50. Černý (Tichý) - 5. Hrňa (Štraub), 19. Vaněk, 35. Vaněk (Marek, Gergela), 42. Ašer (Podešva, Štraub). Rozhodující nájezd Hrňa. Vyloučení: 8:8. Využití: 2:2. Diváci: 600.
Sestava Opavy: Masný - Kukol, Tichý, Čavrk, Bednárek, Měkýš, Ondrušek - Grofek, Měch, Černý - Kovalovský, Polok, Kocián - Suchý, Chalupa, Tůma - Suchánek, Mlýnek, Weiss, Kříž

Josef Tichý si v bitvě připsal čtyři asistence

Opavský obránce Josef Tichý v nedělním zápase se Vsetínem zářil. Do statistik si připsal čtyři body za stejný počet nahrávek, na vítězství to ale tentokrát nestačilo.

„Prohráli jsme, takže spokojený úplně nejsem. Co se týče mě, tak jsem rád za to, že jsem přispěl k brankám, které jsme dali, ale kdybychom vyhráli, tak by to bylo lepší,“ míní Tichý.

Specifická byla druhá branka Opavy, kdy opavský zadák nahrál na modrou Lukáši Černému, který ze samostatného nájezdu skóroval. „Šlo o nacvičený signál, který vyšel. I v juniorech se nám to dařilo, takže proč ne tady,“ pokračuje.

„Dnes ale musím říct, že Vsetín dobře bránil a my jsme se vepředu špatně prosazovali,“ navazuje Tichý na fakt, že ačkoliv domácí měli chvílemi velkou převahu, tak ne a ne vsítit branku. Naopak přišel párkrát zkrat a soupeř nabízené příležitosti dokázal využít.

Josef Tichý tvoří obrannou dvojici s Michalem Kukolem, oba chodí na led i při přesilových hrách.

A jak opavská patnáctka hodnotí jejich spolupráci při zápase se Vsetínem? „No, zpočátku to moc nešlo, ale pak už to bylo lepší,“ hodnotí Pepa práci obranné dvojice.

„Utkání jsme chtěli rozhodnout dřív, pak už chyběly trochu síly. Co se týče mě, tak i v nižší kategorii, v juniorech, jsem hrál dost. Takže jsem na zápasovou vytíženost zvyklý. Strategii neměníme, my chceme hrát pořád stejně naši hru, na kterou jsme zvyklí. Chceme sbírat body a samozřejmě každý zápas vyhrát,“ doplňuje produktivní opavský obránce Josef Tichý.

(maku)