V prvním semifinále extraligy dorostu nedokázali opavští hráči vstřelit na ledě Zlína ani gól a prohráli 0:4. Výsledek zápasu domácí upravili až v posledních 10 minutách, ve kterých dali tři branky, přesto ale měli převahu po celou dobu zápasu a nedali opavským hráčům žádnou šanci. Stav v sérii je tak 1:0 pro tým obhájců dorosteneckého titulu ze Zlína.

Zlín zaútočil v přesilovce

Prví branku dal Zlín už v šesté minutě v přesilovce, trefil se Kopún. „Bohužel jsme náš už tak úzký kádr oslabovali zbytečnými fauly hokejkou, domácí hráli přesilovky dobře a kromě první branky měli i další šance a dostali nás v první třetině pod tlak,“ vracel se k první čísti trenér dorostenců Kamil Konečný. „Byl to obraz síly obou týmů,“ dodal.

V dalším průběhu zápasu se hra opticky srovnala, šance však byly k vidění jen před brankou Opavy. „Největší rozdíl byl ve hře obránců, nejen v bránění, ale i v podpoře útoku. Nemůžeme se pak divit, že jsme se prakticky k ničemu nedostali,“ hledal rozdíly Kamil Konečný. „Pochvalu si ale zaslouží brankář Machovský, chytal velmi dobře, nebylo ale v jeho silách to uhrát sám,“ dodal.

Machovský na vše nestačil

Svého brankáře chválil i útočník Slezanu Patrik Džemla. „Chytal opravdu výborně, dlouho nás držel,“ poznamenal. „K ničemu jsme se ale nedostali, domácí nás přehrávali a nedokázali jsme najít odpověď,“ dodal sebekriticky.

Opavský brankář Machovský podruhé kapituloval v 50. minutě, kdy se domácí prosadili dorážkou v další přesilovce. Naopak Slezanu přesilové hry nešly, nevyužil ani pětiminutovou výhodu na přelomu druhé a třetí třetiny. „Sami jsme se tou přesilovkou položili, hráli jsme ji zoufale,“ podotkl trenér Konečný. Největší šanci ke skórování měl v poslední třetině právě Patrik Džemla, puk ale za záda domácího gólmana nedoputoval.

Zlín pak vstřelil ještě další dvě branky, a upravil tak skóre na konečných 4:0. Patrik Džemla ale slibuje, že v domácím zápase určitě opavští dorostenci soupeři nic nedarují. „S Vítkovicemi jsme také prohrávali a dokázali jsme sérii otočit. Dáme do toho všechno a porvem se o vítězství,“ pozval diváky na dnešní zápas, který začíná na opavském zimním stadionu v 17.30.

Ve stejném duchu hovořil i trenér Konečný, kterého ovšem trápí zdravotní stav kádru. „Už dnes nám chyběli obránci Kysela a Žídek, další hráči hrají se sebezapřením. Máme úzký kádr a uvidíme, kdo bude ve čtvrtek v pořádku. V závěru zápasu ve Zlíně jsem už některé hráče šetřil, protože v playoff je jedno, jakým výsledkem prohrajete, proto se do hry dostali i náhradníci včetně brankáře Nováka, aby si vyzkoušeli atmosféru play-off.

Trenér: hráči ať si uvědomí chyby

Navíc doufám, že si někteří hráči uvědomí chyby, které se projevily už v předchozím zápase s Libercem. Ti hráči, kteří by měli mít roli dělníků ledu, si hrají na velké hokejisty a potom hráčům, kteří by zápasy měly rozhodovat, chybí síly, protože odvádí práci za jiné. Každopádně je pro nás úspěch, kam jsme se dostali, vůbec jsme s tím nepočítali. Určitě ale nepanuje nějaké sebeuspokojení, o postup se ještě porvem,“ řekl Kamil Konečný.