Bobři jsou totiž jediným celkem, který dokázal v Opavě vyhrát v základní hrací době. Stalo se tak na začátku října, tehdy vyhrál Valmez ve Slezsku 5:3. Kromě Valašského Meziříčí dokázal na ledě Slezanu bodovat už jen za dva body našlapaný Šumperk, ve zbylých osmi utkáních zůstávaly všechny tři body doma.

Naposled v Opavě nepochodil ve formě hrající Žďár nad Sázavou, ten Slezan porazil 4:1. Průběh duelu ovšem nebyl až tak jasný, jak se může zdát, po ještě po dvou třetinách to bylo jen 1:0, v poslední minutovce ale domácí zabrali. „Zápas se Žďárem byl pro hosty možná trochu krutý, výsledek úplně neodpovídal dění na ledě, ale jsme rádi, že máme tři body,“ přiznává trenér Slezanu Pavel Zdráhal.

Ten jistojistě nebude moct počítat s útočníkem Peterkou, ten má několik stehů na ruce. Naopak do sestavy by se měl vrátit kapitán Jiří Šindelář, který proseděl poslední dva zápasy na tribuně s angínou. Ve hře je i start dalšího beka Davida Chujace, toho pro změnu v uplynulém měsíci trápilo koleno.

„Valašské Meziřičí má velmi zkušené mužstvo, je to také jediný tým, který nás doma dokázal porazit v základní hrací době. Předvedli tady efektivní hru, očekávám, že přijedou se stejným úmyslem. My ale chceme bodovat,“ velí Zdráhal. Středeční utkání začíná v 18 hodin. 

Chalupa Tomáš