Trenér Slezanu Karel Suchánek již před zápasem avizoval změny v sestavě, a ty také přišly. Opava nastoupila se čtyřmi útoky a gólmanem Wittkem mezi tyčemi. Nástup měl Slezan až nečekaně dobrý. Během dvou minut se trefili Tůma s Grofkem a Slezan vedl 0:2. Brnu se pak tři minuty před koncem třetiny podařilo snížit Špokem na 1:2. „Hráli jsme aktivně, mladíci Herman s Grofkem naši hru oživili,“ pochvaloval si trenér Slezanu Karel Suchánek.

Druhá třetina přinesla hotovou gólovou přestřelku, kdy domácí dokázali výsledek otočit na 4:3, posléze 5:4. Necelou minutu před koncem ale bylo znovu srovnáno, domácího gólmana prostřelil slovenský obránce v opavských službách Jozef Čavrk – 5:5. Ve třetí třetině se oba týmy soustředily hlavně na defenzivu a diváci se gólu nedočkali.

Na řadu přišlo prodloužení, ani tom již gól nepadl a Slezan si z Brna odvezl velmi cenný bod. „Diváci viděli velmi dobré utkání. My jsme inkasovali hlavně v oslabení, což byl náš největší nedostatek. Bod z Brna má svou cenu. Věřím, že mužstvu pomůže hlavně po psychické stránce,“ řekl po utkání Suchánek.

VSK Technik Brno vers. Opava 5:5 (1:2, 4:3, 0:0 - 0:0) Branky a nahrávky: 17. Špok (Martinák, Šebek), 24. Mráz (Korotvička, Habrovec), 30. Špok (Martinák, Zapletal), 31. Dostál (Mráz), 37. Korotvička (Zapletal, Mráz) - 8. Tůma (Suchý, Polok), 10. Grofek (Herman), 21. Tichý, 35. Polok (Suchý, Tůma), 40. Čavrk (Černý, Bednárek). Opava: Wittek - Kukol, J.Tichý, Čavrk, Bednárek, Podešva, Vrabel - Suchánek, Měch, Černý - Suchý, Polok, Tůma - Kocián, Mičola, Kovalovský - Herman, Kříž, Grofek.