Opavu poslal v první třetině do vedení Kysučan. Ve druhé třetině ale hosté vyrovnali ve vlastním oslabení a Opavě se na několik minut totálně sesypala hra. Během chvilky to bylo 1:3 a Slezan byl na ručník.

Pak ale Slezané vstali z mrtvých a stejně jako Šumperk udeřili v početní nevýhodě, trefil se Wolf. Další branky přidali Pawliczek s Rouskem a po čtyřiceti minutách světelná tabule ukazovala stav 4:3 pro domácí.

Ve třetí periodě brankové hody pokračovaly. O vyrovnání se postaral Spratek, osm minut před koncem dal ale Slezan dva slepené góly a zdálo se, že je hotovo. Šumperk ovšem prokázal svou kvalitu a Hroch s Kabelkou se postarali o to, že se půjde do prodloužení. V něm utekl Malinovi puk na útočné modré, čehož využil Vachutka a z úniku přelstil Daňu.

Petr Czudek - Ilustrační foto.
POZVÁNKA: Opavu čeká velká bitva s USK

„Pro diváky atraktivní, pro nás trenéry nervy drásající. Šumperk prokázal kvalitu, v útočné třetině bylo vidět, že jsou asi nejlepším celkem v soutěži. Dali jsme první gól, to je vždycky výhoda, ale ve druhé třetině jsme trošku začali hrát jako Šumperk, což my nejsme.“

„Vrátili jsme se ale do zápasu a za stavu 4:4 bychom bod brali všema deseti. Za stavu 6:4 jsem věřil, že to uhrajeme, dostali jsme ovšem se pod tlak. Prodloužení už je vabank a nám na modré skočil puk. Celému mužstvu i tak patří dík,“ řekl po utkání lodivod Slezanu Pavel Zdráhal, který také poděkoval fanouškům.

MOL Cup: SFC Opava - Jablonec.
VIDEO: Opava v poháru končí, padla v prodloužení

„Bylo cítit, že je atmosféra jiná. Věřím, že budeme pokračovat v dobrých výsledcích, a cestu na stadion si lidé najdou.“

OPAVA – ŠUMPERK 6:7pp (1:0, 3:3, 2:3 - 0:1)

Branky a nahrávky: 15. Kysučan (Zouhar, Malina), 32. Wolf (Černý), 36. Rousek (Malina), 36. Pawliczek (Štindl, Ficek), 52. Hendrych (Ficek, Kysučan), 53. Rousek – 24. Jaroš (Hroch, Gewiese), 27. Kofroň, 29. Kabelka (Krejčiřík, Antonov), 48. Spratek (Kofroň, Gewiese), 54. Sedlák (Milfait), 55. Hroch (Haloda, Kabelka), 61. Vachutka (Milfait).

Rozhodčí: Šutara – Rychlý, Vengřín.

Vyloučení: 4:5. Bez využití.

V oslabení: 1:1.

Opava: Daňa (Lamla) – Šindelář, Chalupa, Zdeněk, Ficek, Peslar, Zouhar – Štindl, Peterka, Malina, Kovářík, Kysučan, Pawliczek, Kadula, Herman, Wolf, Rousek, Černý, Cihlář, Hendrych. Trenér: Pavel Zdráhal.