Opava výborně začala, po osmnácti minutách vedla 4:0, nicméně Ďáblové dokázali zápas zdramatizovat. Ve 35. minutě snižoval Irgl už na 4:3.

„Začali jsme parádně. Prvních osmnáct minut bylo vynikajících, tak dobře jsme snad ještě nehráli,“ usmíval se trenér Opavy Pavel Zdráhal. „Bohužel pak přišlo z naší strany podcenění a soupeř toho využil. Nedokázali jsme se vyrovnat s jeho agresivitou,“ pokračoval opavský kouč.

Ve třetí části hrál Nový Jičín vabank, Opavským ale vyšla dvojnásobná přesilovka, která poslala soupeře do kolen. „Přesilovka nám pomohla, tím jsme odpor soupeře zlomili. Výsledek vypadá jasně, ale je vydřený,“ zakončil Zdráhal.

HK Opava – Nový Jičín 7:3 (4:1, 0:2, 3:0)

Branky a nahrávky: 4. Wolf (Cihlář, Černý), 11. Rousek (Malina, Herman), 15. Chalupa (Gulda, Štindl), 18. Rousek (Herman, Malina), 45. Peslar (Šindelář, Herman), 46. Zdeněk (Malina), 59. Štindl (Gulda, Peslar) – 20. Štefka (Kafka), 34. Pecha (Tomeček, Kafka), 35. Irgl. Rozhodčí: Dufka – Novotný, Pippal. Diváci: 519. Vyloučení: 6:7, využití: 2:0. V oslabení: 1:0.

Opava: Daňa – Šindelář, Zouhar, Chalupa, Zdeněk, Ficek, Peslar, Gabrhelík – Wolf, Kysučan, Černý, Cihlář, Pawliczek, Štindl, Gulda, Peterka, Herman, Kovářík, Rousek, Malina. Trenér: Pavel Zdráhal.