Orlovští nastoupili do zápasu bez respektu, hráli aktivně a snažili se střílet z každé pozice. Slezan se rozjížděl pomaleji, ale byli to jeho hráči, kteří se jako první zapsali mezi střelce. Měch našel Grofka a ten prostřelil orlovského gólmana.

Okolo této branky se vznesly diskuze. Hosté reklamovali střelcovo hraní rukou. Rozhodčí ale nakonec uznali gól jako regulérní a domácí vedli. Hosty tato branka ale nějak do kolen neposlala a Minaříkem do přestávky ještě srovnali.

Druhá třetina se ukázala pro další vývoj zápasu jako stěžejní. První velkou šanci měli hosté. Blatný ujel, řítil se sám na Masného, Palík ho podrazil a Orlová hrála přesilovku, kterou Suchánkova družina ubránila. Ve 32. minutě vystihl Suchý rozehrávku, nahrál Chalupovi, jenž získal domácím znovu vedení.

V poslední minutě prostřední části pak ve dvojnásobné přesilovce udeřili potřetí. Grofek nahrával a přesně střílel Tichý. Soupeř gólem do šatny ztratil veškerý elán do hry. Slezan ve třetí části kontroloval hru a v 57. Kocianem upravil na konečných 4:1.

„Viděli jsme oboustranně kvalitní utkání. Oba týmy zodpovědně bránily a čekaly na chybu soupeře,“ řekl opavský trenér Karel Suchánek, který si pochvaloval´i diváckou kulisu.

„Zlom přišel ve druhé třetině, kdy jsme přečkali dvojnásobné oslabení a sami pak vstřelili branku. Třetí třetina se hrála již pod naší kontrolou,“ pokračoval Suchánek a dodal: „Skvěle zachytal brankář Masný a i ostatní hráči podali velmi dobrý výkon.“

Slezan Opava - Orlová 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 12. Grofek (Měch, Černý), 32. Chalupa (Suchý), 40. Tichý (Grofek), 57. Kocián (Kovalovský, Polok) - 15. Minařík (Škatula). Rozhodčí: Škrobák - Mikler, Bojda. Vyloučení: 7:5, navíc Bednárek 10 min (OPA). Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 300
Slezan Opava: Masný - Měkýš, Tichý, Čavrk, Bednárek, Plánovský, Palík - Grofek, Měch, Černý - Kovalovský, Polok, Kocián - Suchý, Chalupa, Tůma