Valaši přijeli do Opavy i se svými největšími hvězdami Pavlem Šebestou a Daliborem Sochorkem, čekala se tak urputná bitva. Ze hry obou týmů bylo cítit, že ani jeden nechce udělat chybu, a první osmiminutovka se nesla v opatrném duchu.

Na začátku deváté minuty hráli domácí přesilovku a Kovalovský nedal Krumpochovi šanci – 1:0. Jenomže neuběhly ani tři minuty a i Bobři ukázali, že hra v početní převaze jim není cizí. Bekhendem vyrovnával po kombinaci Sochorka se Šebestou Pavlas.

Ale i tento stav měl jepičí život. Černému vyšel rychlý brejk a domácí odcházeli do kabin s jednobrankovým náskokem.

Druhá část přinesla zajímavý hokej a jiskřilo se na obou stranách. Nebezpečně vypadající ránu Glase vytěsnil Masný, s Čavrkovou odpovědí si v klidu poradil Masný. Ve 33. minutě Bobři špatně střídali. Puku se na červené zmocnil Lukáš Černý a trestal – 3:1.

Za další okamžik tentýž hráč mohl zkompletovat hattrick, ke smůle domácích minul. Kovalovského tutovku betonem za vyrazil Krumpoch. Na začátku třetí třetiny se vrátili hosté do zápasu. Z úhlu prostřelil Masného Glas. Jenomže než se stačili hosté nadechnout k náporu byli znovu na kolenou. Minutu po vyrovnávací brance si najel před Krumpocha Suchý, dostal nabito od Měcha – 4:2.

Definitiní k. o. Bobrů přišlo v 53. minutě. Polok z mezi kruhů posunul puk na modrou, kde byl připraven Bednárek, a nedal Krumpochovi šanci – 5:2. V té chvíli bylo jasné, že Slezané si poradili i s vedoucím týmem soutěže, posunuli se na druhé místo a na Bobry ztrácí navíc jen bod.

„Kromě první třetiny, kdy jsme zbytečně faulovali, a tím nechávali soupeři prostor, jsme zápas měli pod kontrolou,“ řekl trenér Slezanu Karel Suchánek, kterému vyšla i taktika s eliminací Sochorkovy formace.

„Nasadili jsme na ni Polokovu lajnu a ta svou roli po taktické stránce splnila do puntíku. Navíc se dokázala prosadit i gólově,“ liboval si Suchánek a s úsměvem dodal: „Doufám, že nám tato forma vydrží co nejdéle a posuneme se i do čela soutěže.“

Slezan Opava - Bobři Valašské Meziříčí 5:2 (2:1, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 9. Kovalovský (Kocián), 16. Černý (Suchý, Grofek), 33. Černý (Měch), 43. Suchý (Měch), 54. Bednárek (Polok) – 11. Pavlas (Šebesta, Sochorek), 42. Glas (Martiník). Rozhodčí: Jeřábek – Adamec, Štěpán. Vyloučení: 10:10. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 240

Slezan Opava: Masný – Měkýš, Tichý, Čavrk J., Bednárek, Plánovský, Ondrušek – Grofek, Měch, Černý – Kovalovský, Polok, Kocián – Suchý, Chalupa, Tůma
Bobři Valašské Meziříčí: Krumpoch – Ručka, Zientek, Blažek, Dvořák, Krisl, Zrník – Varga D., Tatarčík, Pavlas, Šebesta, Sochorek, Kratěna, Dědek, Martiník, Glas, Varga M., Zimmer.

Středeční hrdina Lukáš Černý: Více si na ledě dovolíme

Opavští hokejisté zvítězili v 10. kole II. hokejové ligy nad Valašským Meziříčím přesvědčivým rozdílem. Ačkoliv týmu v zápase scházeli opět Suchánek s Kukolem, tak i přesto prokázali Suchánkovi chlapci svou herní kvalitu a nebezpečný tým z Valašska porazili.

Na výsledku střetnutí měla lví podíl jedna z opor mužstva, útočník Lukáš Černý. Autor dvou branek z celkových pěti sám říká, že nešlo vůbec o jednoduchý zápas a že hráče stál opravdu hodně sil. „Myslím si, že jsme po taktické i fyzické stránce byli na zápas dobře připraveni,“ říká Lukáš.

Šebesta se Sochorkem, dva bývalí hráči Opavy, představovali hlavní útočnou hrozbu pro Suchánkovy svěřence, jak podotýká i opavský útočník: „Náročné bylo hlavně eliminovat útočnou snahu jejich první lajny se Sochorkem. Naštěstí se nám to podařilo a další dva naše útoky mohly střílet góly.“ Jen to ovšem zápas podle něj nerozhodlo.

„Důležité bylo, že jsme ubránili jejich přesilovky, hráči se pak dostali do křeče. Nás to naopak nabudilo. V té druhé třetině už neměli chuť a nechtěli chodit do soubojů. Dobře jsme je napadali a nedovolovali jim hrát a vytvářet si šance.“ Útočné řady Slezanu jsou očividně střelecky produktivní, hráči se chytli a dávají rozhodující branky. Dobrá střelecká produktivita je podle Černého rovněž základem úspěchu.

„Snažíme se střílet ze všech pozic. Makáme na tréninku a výsledek se teď projevuje. Svoji hru se pokusíme praktikovat i v nadcházejícím zápase ve Šternberku. Víme, že doma je nevyzpytatelný, ale pokusíme se tam vyhrát. Musíme jít vždy od zápasu k zápasu s cílem získávat body.“

Loni se Opavským tolik nedařilo na začátku ligy, letos je tým o bod druhý. Úvodní vyhrané zápasy dodávají hráčům větší sebevědomí na ledě. „Určitě je to pro nás lepší. Více si na ledě dovolíme a hrajeme v pohodě,“ dodává Lukáš a navazuje tím, že mužstvo bude ještě silnější, až se vrátí do mužstva kapitán Suchánek s Kukolem.

„Obrannou řadu potřebujeme posílit, beci toho mají plné zuby. Uvidíme, jak to bude vypadat, až přijde Kamil Suchánek, mohli bychom hrát zase na plné čtyři útoky. Rozložili bychom tímto způsobem fyzickou sílu, bylo by to určitě pro mužstvo prospěšné,“ uzavírá Lukáš Černý.

(markub)