Opavští s odhodláním konečně naplno bodovat vstoupili do zápasu s velkým elánem. Domácí se neustále tlačili před brankáře Krejčího. Ten odolával až do 12. minuty, kdy nestačil na přesilovkovou ránu Tichého. Na druhé straně Přerov ohrožoval Masného jen sporadicky, přesto ve 14. minutě vyrovnal. Přerovu vyšla přesilovka a přihrávku Kočary proměnil ve vyrovnávací gól Rusek.

Druhá třetina byla pro další vývoj zápasu zlomová. Po téměř deseti minutách nudy tečoval střelu Čavrka Kocián a Opavští znovu vedli. O dvě minuty později vystřihla první lajna akci jako z hokejové učebnice. Měch s Grofkem připravili gólovou pozici Černému – 3:1. Definitivně pak Zubři šli do kolen v poslední minutě druhé části, kdy Krejčího pokořil Chalupa.

Slezan hýřil aktivitou i ve třetí třetině, měl převahu, kterou ale nedokázal gólově vyjádřit. Za to Přerov byl úspěšnější. Kočara prostřelil šťastně Masného – 4:2. Drama se ale nekonalo, definitivní klid do opavských řad přinesl gól Grofka v oslabení. Zubři hráli v závěru dvojnásobnou přesilovku, měli možnost i trestného střílení, ovšem Radek Masný už svůj tým podržel.

„Z naší strany to byl velmi solidní výkon. Utkání jsme měli vesměs po celou jeho dobu pod kontrolou. Podržel nás i brankář Masný,“ pochvaloval si trenér domácích Karel Suchánek a dodal: „Rozhodující pro vývoj zápasu byla druhá třetina, ve které jsme si vypracovali tří gólový náskok.“

Slezan Opava vers, Zubr Přerov 5:2 (1:1, 3:0, 1:1)

Branky: 12. Tichý (Grofek, Měch), 34. Kocián (Čavrk, Kovalovský), 36. Černý (Měch, Grofek), 40. Chalupa (Kocián), 48. Grofek (Chalupa) – 14. Rusek (Kočara, Martinák), 45. Kočara (Rak). Vyloučení: 9:10 Kovalovský (OPA), Rusek (PRE) DKU. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 240.
Slezan Opava: Masný – Tichý, Plánovský, Bednárek, Čavrk, Měkýš, Vitásek – Grofek, Měch, Černý – Kovalovský, Polok, Kocián – Suchý, Chalupa, Tůma – Wolf, Weiss, Kříž.