„S naším účinkováním můžeme být spokojeni. Čtvrtá příčka není špatná, uvedl opavský trenér Karel Suchánek. Slezan se jednu chvíli vyhoupl i do čela.

Zkušený trenér hlavně lituje některých domácích bodových ztrát. „Některá utkání doma nám nevyšla podle představ. Na druhou stranu nemůžou od nás fanoušci čekat stále vítězství,“ poznamenal Suchánek.

Větší krize postihla Opavské v Brně, kde na Technice chytli osmičku. „I takové zápasy jsou. Dokázali jsme se z toho ale vyhrabat a nad Uničovem a poté ve Žďáru zvítězit,“ podotkl Suchánek.

V neděli vstoupí opavský výběr do druhé části soutěže. Jede do Pelhřimova, kterému v prvním kole na domácím ledě podlehl. „Tehdy nás až příliš svazovala nervozita. Na ni jsme dojeli. Věřím, že tohle se nebude již opakovat. Venku se nám hraje lépe, a proto doufám, že se domů nevrátíme s prázdnou,“ řekl trenér Opavy.

Slezané by měli nastoupit v nejsilnějším možném složení. Do sestavy se vrací Michal Kukol, s tréninkem začal i Kamil Suchánek. „Michal hrál již ve Žďáru a ukázal, že je pro nás velmi platným hráčem,“ pochvaluje si trenér návrat svého elitního obránce do sestavy.