„První zápas je vždy těžký, ale já jsem spokojený, tedy až na prvních deset minut ve druhé třetině. Třetí část už vypadala z naší strany dobře," poznamenal trenér Opavy Pavel Hulva. „Hráče zatím poznávám. V obraně dostali šanci tři mladí kluci, s kterými to bude ještě o práci, ale věřím, že to půjde," podotkl zkušený kouč.

V sestavě domácích nechyběli nováčci. „Grygar nastoupil v útoku se Selingrem a Chalupou. I když se gólově neprosadil, kombinačně to nevypadalo špatně. Myslím si, že tento útok by mohl klapat," míní Pavel Hulva. „Vláďa Holík odehrál nadstandardní zápas, stejně tak Šindelář, svými zkušenostmi jsou schopni vést vedle sebe mladé," pokračoval trenér Opavy.

Ve třetí pětce se objevil mladý útočník Česlík. „Hrál ve třetí lajně, chtěl se až moc ukázat, ale to mu uškodilo. Avšak má potenciál, věřím, že bude pro nás platným hráčem," řekl trenér na adresu útočníka, který naposledy hrával v zámoří.

Opava zkoušela v úterý taky Václava Chomiče, pětadvacetiletého útočníka, který hrával za Porubu, Havířov, Orlovou, Břeclav, Prostějov, Třinec, Podhale Nowy Targ, Bohumín, Šumperk, Spišskou Novou Ves, Senici a Karvinou. „Hrál ve čtvrté pětce, nedostal tolik prostoru, aby se projevil. Uvidíme, co přinesou další utkání," doplnil Pavel Hulva.

HC Slezan Opava - HC Nový Jičín 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 12. Vítek (Galvas, Wolf), 46. Holík (Wolf), 58. Vítek (Wolf) – 49. Hladiš (Vašut, Hruška). Vyloučení: 5:6. Bez využití.
Opava: Šafránek – Holík, Mosler, Galvas, T. Černý, Šindelář, Slavík, Tůma – Wolf, Polok, Vítek – Grygar, Chalupa, Selingr – L. Černý, Česlík, Herman – Beneš, Chomič, Pavelek. Trenér: Pavel Hulva.