Opava stejně jako ve středu v Prostějově (Slezan prohrál 3:2 po nájezdech, poznámka autora) opět s juniorem Adamem Trenčanem v brance se k prvnímu vážnějšímu ohrožení soupeřovy branky dostala v 7. minutě. Měch milimetrovou přihrávku vyslal do šance Grofka, ten ale Chvátala nepokořil.

To ale byla dlouhé minuty jediná vážnější gólovka prvního dějství. Na začátku druhé části přišel kontr domácích. Kukolovu jedovku od modré Chvátal jen vyrazil před sebe, kde číhal Grofek a úspěšnou dorážkou poslal Slezan do vedení. Vedoucí branka domácí nabudila a ti mohli brzy přidat druhou branku, bohužel pozorného Chvátala se jim překonat nepodařilo, a to ani v přesilovkách, když ta poslední byla dokonce dvojnásobná.

Na druhé straně dal o sobě vědět zkušený forvard Kárný, jeho nájezd zlikvidoval mladíček Trenčan. I na začátku třetí periody hýřili Slezané aktivitou, střelecky se ovšem nedokázali prosazovat. Ve 49. minutě šel zcela zbytečně za katr domácí Chalupa a Břeclav toho dokázala využít. Srovnával Barák.

Tři minuty nato se Kovalovský zbavil elegantně jednoho z břeclavských zadáků a bekhendem překonal Chvátala podruhé.

Odpověď v té době posledního celku II. ligy byla blesková. Za dvacet vteřin vyrovnával Hruza. Tato branka poslala domácí do kolen a hosty do sedla. Vedení zajistil hostům čtyři minuty před koncem ranou od modré Pavel Strýček, který trefil přesně šibenici Trenčanovy branky. Slezan se snažil s výsledkem ještě v posledních minutách něco udělat, ale nepomohlo mu ani odvolání brankáře a potřetí v řadě odešel poražen.

„Do dnešního utkání jsme vstoupili velice vlažně. Chybělo nám absolutně tempo. Někteří hráči byli až dvě minuty na ledě. Postupně se to ovšem zlepšovalo,“ začal rozebírat nedělní neúspěch trenér Opavy Karel Suchánek.

„Ve druhé třetině jsme si vytvořili tlak. Ze stavu 1:0 jsme měli možnost hned několika přesilových her, ale ke zvýšení náskoku to nevedlo. Bohužel naprosto zbytečné vyloučení Petra Chalupy vrátilo soupeře do hry. Poté jsme ještě inkasovali dvě branky, což bylo v konečném součtu rozhodující,“ pokrčil rameny Suchánek.

Slezan Opava - HC Břeclav 2:3 (0:0, 1:0, 1:3)
Branky: 21. Grofek (Kukol), 53. Kovalovský (Polok) - 50. Barák (Hruza, Konta), 54. Hrůza (Čikl, Strýček), 56. Strýček (Čikl, Hrůza). Vyloučení: 3:6. Využití: 0:1. Diváci: 420
HC Slezan Opava: Trenčan - Bednárek, Čavrk, Kukol, Měkýš, Plánovský, Ondrušek, - Grofek, Měch, Černý - Kovalovský, Polok, Kocián - Suchánek (41. Tůma), Chalupa, Suchý
HC Břeclav: Chvatál - Konta, Laga, Šimeček, Popela, Strýček - Nohel, Kundela, Hruza, Balát, Pazdera, Čikl, Karný, Barák, Giesel, Mifek, Kudělka, Vaněček

Kamil Suchánek: Vedení jsme měli udržet

Se sklopenou hlavou opouštěl kabinu opavského týmu po nedělní porážce s Břeclaví domácí kapitán Kamil Suchánek. Mužstvo výkonem nenadchlo, ve třetí třetině neudrželo jednobrankové vedení. V závěrečných minutách hosté zcela otočili zápas ve svůj prospěch a radovali se z překvapivého vítězství 3:2.

Kapitán mužstva Kamil Suchánek přiznává výpadek koncentrace před koncem třetí třetiny: „Dali jsme branku, ale vzápětí, po deseti vteřinách, jsme hned inkasovali. To se prostě nesmí stávat. Naše lajna dala branku, pak ale pětka, která přišla na led po nás, branku dostala. Takový zkrat by neměl nastat, vedení by se už mělo udržet,“ hledá příčinu nepovedeného závěru nejzkušenější opavský útočník.

I kdyby ale tato situace nastala, Slezan měl v průběhu celého zápasu dost času na to, dát víc branek k vybudování náskoku. Po slabé první třetině přišla druhá a s ní také množství dobrých příležitostí ke vstřelení gólů. Ty ale nepřišly a v poslední části hry přišlo osudové selhání.

„Těžce jsme se prosazovali v útočné fázi, soupeř velmi dobře bránil. Ačkoliv jsme hráli proti poslednímu týmu, tak na to rozhodně nevypadali. Myslím si, že buď posílili nebo se zvedli psychicky, protože dneska jsme mohli vidět, že jdou trochu nahoru. Takže i proto to bylo těžké utkání,“ říká hokejista, který v minulosti okusil i extraligu.

Slezan v posledních zápasech ztrácí body, ale podle něj se tým nenachází v žádné psychické křeči. „Podle mě v tom není žádné narušení naší psychiky. Ve všech třech předchozích zápasech byl vývoj takový, že jsme mohli dát kýžené góly ve druhé třetině, kde jsme měli převahu, a udělali bychom si tím potřebný náskok. Ovšem nepodařilo se a vždycky skóre zůstalo natěsno až do třetí třetiny a v ní jsme bohužel obdrželi branku.“

V dalším kole zajíždí Opava na led páté Orlové, která bude určitě taky nepříjemným soupeřem. Jak vidí šance svého mužstva Kamil? „Doufám, že to tady někdo zaklepe, protože všichni víme, že venku hrajeme lépe. Základ je dobře bránit a snad se nám bude dařit střelecky. Dva góly je málo,“ vyjadřuje své přání do dalšího zápasu Kamil Suchánek. Zda se Slezan prosadí konečně střelecky, to uvidíme příští týden ve středu.

(maku)