Slezan po dvou porážkách v řadě naplno bodoval, porazil doma Uničov

Opava - Poslední dva zápasy opavským hokejistům nevyšly. V úterý se Slezan ale zvedl a na domácím ledě si poradil s Uničovem.

29.10.2008

HC Slezan OpavaFoto: DENÍK/Archiv

První branky se diváci na opavském stadionu dočkali v 11. minutě, Masného překonal Ševčík. Domácí s odpovědí dlouho neotáleli. Za tři minuty vysunul Polok Kovalovského, který střelou k tyči vyrovnal na 1:1.

Hostující celek prahnul po bodovém zisku a do první sirény ještě několikrát zaměstnal opavské obránce a gólmana Masného, ten se blýskl hlavně při střele Paška, kterou těžkým zákrokem zlikvidoval.

Na začátku druhé části mohli jít domácí do vedení, dvojnásobnou početní výhodou ale pohrdli a sami vzápětí inkasovali. Po přihrávce Komínka mířil přesně Handl. I na tento úder dokázali Suchánkovci rychle zareagovat. Domácím vyšla přesilovka a Bednárek střelou od modré překvapil Jedličku – 2:2.

Do konce třetiny se již skóre neměnilo, oba drama tak gradovalo ve třetí části. V ní měli blíže ke vstřelení vedoucí branky hosté, trefili ale brankovou konstrukci.

V 52. minutě udeřil Slezan. Kovalovský po pohledné individuální akci propálil Jedličku a domácí poprvé v zápase vedli – 3:2. Uničovští chtěli co nejrychleji vyrovnat, pozorně bránící Slezan jim toho ale moc nedovolil a dvě minuty před koncem vstřelil pojíšťovací gól kapitán Měch.

„Máme za sebou zápas s velmi kvalitním soupeřem. Divákům se musel hokej líbit, hrálo se nahoru dolů, škoda jen našich zahozených šancí z druhé třetiny,“ litoval opavský trenér Karel Suchánek. „V závěrečné třetině jsme se dostali do vedení a v těžkých chvílích nás podržel skvěle chytající brankář Masný,“ doplnil Suchánek.

Slezan Opava - Uničov 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Branky: 14. Kovalovský (Polok), 35. Bednárek (Polok), 52. Kovalovský, 58. Měch (Grofek, Tichý) – 11. Ševčík (Pekr), 29. Handl (Komínek). Vyloučení: 5:9. Využití: 2:0. Diváci: 520
HC Slezan Opava: Masný – Měkýš, Tichý, Čavrk, Bednárek, Plánovský, Ondrušek – Grofek, Měch, Černý – Kovalovský, Polok, Kocián – Suchý, Chalupa, Tůma

(rob, berg)

Střelec dvou gólů David Kovalovský: Podali jsme konečně kolektivní výkon

Slezan porazil v úterním utkání soupeře z Uničova v poměru 4:2 a po dvou předchozích nepovedených utkáních se mužstvu kouče Suchánka podařilo zase vyhrát. Mezi důležité hráče, kteří rozhodovali o osudu utkání svými góly, patří bezesporu i opora útočných řad David Kovalovský.

V utkání zaznamenal z celkových čtyř dvě branky a zejména druhá trefa znamenala vedení domácího celku, které vydrželo až do konce zápasu. Domácí podali proti soupeři bojovný výkon, za který si jistě opavští borci zasloužili zvítězit. I když, jak říká David, začátek nebyl ze strany Slezanu nic moc.

„První třetina byla z naší strany hrozná. Pak se to zlepšilo, určité věci jsme si v kabině vyříkali. Hráli jsme oproti předchozímu zápasu jako kolektiv, hlavně ze zajištěné obrany,“ podotýká. Důležitá byla podle jeho slov také útočná fáze, kde bylo třeba hru zjednodušit.

„Začali jsme více útočit, střílet a tlačit se k bráně. Nahazovali jsme puky do jejich obranného pásma, kde jsme se snažili je dojíždět a dobře napadat jejich hráče,“ upřesňuje strategii svého mužstva opavský útočník.

David Kovalovský svým přesným zásahem otevřel skóre zápasu. Pěknou samostatnou akci přes beka zakončil na milimetr přesnou střelou k tyči, a nachytal tak gólmana Jedličku v nedbalkách. Druhým gólem poslal domácí do jednobrankového vedení, které pečetil tři minuty před koncem čtvrtou trefou kapitán Měch.

„První gól už ani nevím, jak padl, ale jedna trefa byla po teči u brankáře, ta druhá vlastně ze stahovačky nad rameno, brankář nestihl zareagovat a spadlo to do brány,“ rozebírá podrobněji své góly David. Posledním tématem je divácká návštěvnost, která není taková, jakou by si snad hokejisté Slezanu za předvedené výkony zasloužili.

„Podpora diváků není zatím taková, jakou bychom si všichni přáli. Ale my chceme samozřejmě vyhrávat a svými výsledky na ledě diváky na hokej přilákat. Víme, že teď se ty dny budou měnit, bude se hrát převážně v neděli, tak uvidíme, jestli jich přijde víc“ uzavírá David Kovalovský.