Opava v utkání jednadvacátého kola druhé hokejové ligy vedla po brankách Suchého a Kociána na Hané 2:0. Papírové předpoklady ale skvělými zákroky trhal brankář domácích Petr Tuček, který opavské útočníky místy přiváděl k zoufalství.

Prostějov utkání otočil v penaltové loterii. 175 centimetrů vysoký gólmán v ní odmítl kapitulovat.

Do utkání nastoupil i přes bolesti v koleni forvard Jestřábů Michal Rak. „Jeho otec je lékař. Dal mu to dohromady pomocí ortézy. Míšovi za přístup patří velký dík,“ prohlásil Flašar.

První třetinu Prostějov nezvládl. Působil unaveným dojmem a nevěděl si rady s napadáním Opavy. „Byl to jejich systémem. Vyrukovali na nás s něčím podobným, co hrajeme my. Akorát že nenapadali levým křídlem,“ všiml si.

Jeden inkasovaný gól z hole Suchého ve 20. minutě byl ještě mírným vyjádřením dění na ledě. Další úder připravil druhý tým tabulky o devět minut později. Jestřábi propadli ve středním pásmu a Kocián bekhendem překonal padajícího Tučka. „Půl zápasu to bylo od nás ospalé,“ kritizoval ochránce domácí svatyně.

Hanáky nakopl kontaktní gól Dostála, který využil souhry Skokana s Hlouchem. Kouč HK pak přesunul zkušeného Hloucha do druhé pětky, na jeho místo poslal předzápasovou posilu Michala Nováka. Ve 44. minutě vyrovnává Ján Skokan po nádherné asistenci Dostála. Bod za druhou přihrávku si připsala i ostravský akvizice v červeném dresu. „To přehození dvou křídel nám moc prospělo,“ mohl se pochválit trenér Jestřábů.

Obecenstvo hnalo dravé ptáky do ofenzivy. Ti ale i nadále museli čelit nebezpečným atakům Opavy. V posledních vteřinách odolali velkým šancím jen díky Tučkovi. Za hodinu hry se nerozhodlo. Zásluhou skvělých brankářů ani prodloužení tečku nenapsalo.

V nájezdech kraloval Petr Tuček. Ze tří penalt nepustil žádnou, a když se kličkou prosadil Učnik, radost Prostějova nebrala konce. „Třetí penaltu chytla tyčka. Dvakrát mě trefili. To je štěstí,“ usmíval se hrdina zápasu.

„Utkání by spíše slušela remíza, ale pro nás jsou to hodně důležité dva body,“ podotkl Flašar a uznale dodal: „Byl to nejtěžší soupeř, proti kterému jsem doposavad hrál.“ I jeho opavský protějšek byl nakonec spokojený. „Víme o síle Prostějova. Bod z venku bereme, i když jsme zahodili velké šance,“ uvedl Karel Suchánek.

Jestřábi Prostějov - Slezan Opava 3:2 sn (0:1, 1:1, 1:0 – 0:0)
Branky a nahrávky: 35. Dostál (Skokan, Hlouch), 44. Skokan (Dostál, Novák). Rozhodující nájezd: Učnik – 20. Suchý (Kovalovský), 29. Kocián (Kukol). Rozhodčí: Mech – Held, Lošťák. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0.
Opava: Trenčan - Kukol, Tichý, Čavrk, Měkýš, Ondrušek, Plánovský, Vitásek - Grofek, Měch, Černý - Kovalovský, Polok, Kocián - Suchý, Chalupa, Tůma - Suchánek, Mlýnek, Herman

(rob,rv)