Bobři připlují do Slezska v plné síle, takže Opavu nečeká rozhodně nic jednoduchého.

Mužstvo trenéra Michala Piskoře má v posledních dnech nabitý program. V pondělí hostilo na svém ledě Přerov, se kterým po nájezdech prohrálo 4:5, dva dny nato pak Opavští cestovali do slováckého regionu k utkání s Uherským Hradištěm, kde s přehledem zvítězili v jednoznačném poměru 5:1, když o třech bodech rozhodli už v první třetíně, kterou vyhráli 3:0.

Na druhé straně Valašské Meziříčí odehrálo v roce 2012 duely pouze dva. Nejprve na vlastním ledě vydřelo dva body proti Prostějovu, který porazilo 4:3 na nájezdy a minulou sobotu prohráli Bobři ve své hale s havířovským AZetem 0:3. Ve středu měli svěřenci kouče Jaroslava Stuchlíka volno, a do Opavy tak vyrazí odpočatí.

V ofenzivě se mohou Valaši spolehnout na zkušeného útočníka Martina Ambruze, s šestnácti góly nejlepšího střelce týmu, který si v sezoně 2003 – 2004 mj. vyzkoušel v jednom utkání také opavský dres. Výrazně ho podporuje produktivní Lukáš Bokroš, autor dvanácti branek, a špatnou formu nemá ani Miroslav Varga, jenž zatím nasbíral devatenáct bodů.

Kromě poctivé práce v obraně pomáhá týmu pravidelným přísunem kanadských bodů velezkušený zadák Milan Ovšák (3+16). V brance se pak pravidelně střídají mladí brankáři Jiří Slovák a Václav Vlachynský. „Oba dva tito gólmani jsou opravdu výborní,“ řekl na jejich adresu opavský stratég Piskoř.

„Valmez je naším konkurentem v boji o lepší výchozí pozici před play off, jedná se o nepříjemného soupeře s dobrou ofenzivou. Dvakrát jsme u nich prohráli, v Opavě jsme je porazili v prodloužení, takže čekám vyrovnaný zápas. Rádi bychom zvítězili a tím pádem je v tabulce odsunuli ještě dál za nás.

Je však pravdou, že jsme toho měli v poslední době dost. Hlavně Koschatzký, Kysela, Vítek nebo Mosler, kteří ještě hrají za juniorku, jsou v jednom kole, ale kluci mají natrénováno a věřím, že utkání zvládneme,“ doplnil Piskoř, který může počítat s kompletním kádrem. Tedy až na útočníka Chalupu, jemuž sezonu ukončily přetržené vazy v rameni a následná operace.

Zápas šestého Slezanu Opava a sedmých Bobrů z Valašského Meziříčí začíná v sobotu 14. ledna v 17 hodin.

Jan Šimek