Pro oba týmy to bude svým způsobem zvláštní utkání, během své historie proti sobě ani jednou nenastoupily. „Je to tak,“ pousmál se opavský trenér Karel Suchánek.

Pelhřimov disponuje kvalitním kádrem, a Opavu tak čeká velmi těžký zápas, diváky pak kvalitní podívaná. Zřejmě největší postavou Spartaku je osmatřicetiletý obránce Petr Kuchyňa, který v sezoně 98 - 99 nastupoval v extralize i za Opavu a má za sebou mnoho sezon v nejvyšší soutěži, mimo jiné v dresu Jihlavy, Sparty, Zlína nebo finského Ilvesu Tampere. Kuchyňa v létě opustil profesionální sport v Jihlavě a bude nastupovat v Pelhřimově, kde zároveň trénuje tým dorostu.

Zkušenosti z vyšších soutěží, zejména z týmů na Vysočině (Jihlava, Třebíč, Havlíčkův Brod), mají také obránce Martin Meloun nebo útočníci Pavel Pelán, Jiří Kubát, Martin Tecl nebo Marek Anderle. Brankářskou jedničkou se pro tuto sezonu stal třiadvacetiletý Ondřej Jirkův, který přišel z Blanska, dvojkou mu je stejně starý Jakub Kaiseršot.

„Mají dobré mužstvo, jež má na to, aby hrálo o špici,“ míní opavský trenér. Slezan po dobré přípravě prahne po úspěchu. „Určitě bychom chtěli vítězný duch z přípravy přenést i do mistrovských utkání,“ přeje si Suchánek, kterému koncem týdne nastaly komplikace, kvůli zlomenému palci na ruce se bude muset obejít bez svého klíčového beka Michala Kukola. „Je to pro nás citelné oslabení. Asi měsíc bude mimo hru. Nedá se nic dělat, musíme se s tím vyrovnat,“ klopil oči Karel Suchánek.

Kukolovo místo by měl zaujmout Josef Tichý, který se připravuje s extraligovými Vítkovicemi. „Věřím, že úvodní zápas zvládneme a vítězství zůstane doma,“ uzavřel Suchánek, podle kterého vstoupí Slezan do zápasu se čtyřmi formacemi.

(rob, val)