Hráčům Slezanu se povedly nástupy do všech třetin, kdy dokázali třikrát rychle skórovat. V úvodní třetině ale hosté dvěma brankami Pavla Šebesty vždy srovnali stav, což se jim povedlo zopakovat i v závěru druhé třetiny.

Po brankách Poloka a Kociána totiž vedl Slezan už 4:2, ale hosté srovnali trefami Dědka a Krisla. Ve třetí části bylo k vidění nejvíce branek. Klíčový moment zápasu přišel za stavu 6:5. Hosté vstřelili vyrovnávací branku, pro předchozí faul ale nebyla uznána.

Vzápětí zvýšil na 7:5 v přesilovce Lukáš Černý a přestože hosté ještě korigovali, minutu před koncem využil chyby hostujícího beka David Kovalovský a přesnou ranou zápěstím upravil skóre na konečných 8:6.

V domácí sestavě se brankou a třemi nahrávkami blýskl zatím nejproduktivnější hráč přípravných zápasů Michal Kukol. Domácí kouč Karel Suchánek přiznal, že se na jeho týmu projevil tréninkový výpadek, kvůli poruše na zimním stadionu se jeho svěřenci nedostali čtyři dny na led.

„Bylo vidět, že nám chyběla taková ta lehkost. Zkusili jsme hru na čtyři kompletní pětky, navíc se do sestavy snažíme zapracovat dva nové obránce Měkýše a Černáka z ostravské Sarezy, takže v obraně ten zápas nebyl takový, jaký bychom si představovali, chyběl tam ten důraz před brankou a disciplína,“ řekl Suchánek. „Navíc to dnes byla v druhé půlce premiéra mladého brankáře Adama Trenčana, potřebujeme, aby si vyzkoušel takovéto zápasy se silnými soupeři,“ dodal.

HC Slezan Opava - HC Bobři Valašské Meziříčí 8:6 (2:2, 2:2, 4:2)
Branky: 1. Kocián (Kovalovský, Polok), 12. Kukol (Měch, Černý), 21. Kocián (Suchánek, Kukol), 33. Polok (Kukol), 42. Suchánek (Černý, Měch), 55. Černý (Kukol, Ondrušek), 59. Kovalovský - 9. Šebesta (Sochorek), 16. Šebesta, 37. Dědek (Krisl, Martiník), 40. Zientek, 47. Sochorek (Krisl), 58. Šebesta (Sochorek, Kratěna). Rozhodčí: Klapetek - Rychlý, Pelc. Vyloučení: 8:9, navíc Kocián 10 min. OT, Starůstka 10 min. OT, Krisl 10 min. OT, Dvořák 5+DKU. Využití: 1:2. V oslabení: 2:0. Diváci: 100.

Slezan Opava: Masný (31. Trenčan) - Kukol, Měkýš, Bednárek, Čavrk, Ondrušek, Vitásek, Plánovský, Černák - Suchánek, Měch, Černý - Kovalovský, Polok, Kocián - Suchý, Chalupa, Grofek - Weiss, Kříž, Wolf

(rob, berg)