Do opavské sestavy se po třítýdenní absenci zaviněné problémy s vízy vrátil Rus Gleb Zelenkov. V obraně se objevil také David Chujac, který v dresu Slezanu odehrál celou loňskou sezónu. Letos byl v Šumperku, tam ale v minulých dnech kvůli nízkému vytížení skončil.

O osudu utkání rozhodli Slezané už v první třetině. Gólový účet červenobílých otevřel Wolf, zanedlouho se trefil Malina a v přesilovce zvyšoval už na 3:0 z pohledu Opavy Šindelář. Domácí byli v tu chvíli na ručník.

Ve druhé třetině se Bobři herně zvedli, ale opět se radoval Slezan. Kysučanovu střelu tečoval Hendrych, což už nevydržel brankář Slovák, kterého nahradil Sachr. V poslední části hry zkorigoval skóre Martiník, poslední slovo měli ale opět hosté, trefou do opuštěné klece pojistil vítězství opavských barev Tomáš Rousek.

"Nastoupili jsme v nejsilnějším možném složení, dokonce jsme některé hráče nechali doma, i proto jsem dneska byl náročný na výsledek. Měli jsme před soupeřem pokoru, ale dali jsme rychlé tři góly a zbytek zápasu jsme takticky zvládli. Pořád dokola se opakuji, ale výkon Matyáše v brance byl opět neskutečný. Kaňkou jsou jen zranění, nedohráli Chujac, Herman, Pawliczek ani Lukáš Peterka. Snad to nebude nic vážného a všichni budou na sobotu nachystaní,“ řekl po utkání šéf opavské střídačky Pavel Zdráhal.

V sobotu doma Opava od 17 hodin hostí druhý Havlíčkův Brod.

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – OPAVA 1:5 (0:3, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 53. Martiník (Romančík) – 5. Wolf (Peslar, Cihlář), 6. Malina (Peslar, Rousek), 11. Šindelář (Rousek, Herman), 27. Hendrych (Kysučan, Peterka), 57. Rousek (Malina, Zdeněk).

Rozhodčí: Markovský – Šimčík, Bubela.

Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1.

Diváci: 303.

Střely na branku: 44:26.

Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5.

HC Bobři Valašské Meziříčí: Slovák (27. Sachr) – Ďurkáč, Holiš, Kamas, Weintritt, Běhal, Žák, Ondračka, Baroš – Dvořák (C), Vaněk, Seidler, Pořický, Romančík, Daněk (A), Andris, Martiník (A), Kuchařík, Paťava, Klímek. Trenér: Jiří Weintritt.

HC Slezan Opava: Daňa (Lamla) – Chalupa (A), Šindelář (C), Ficek, Peslar, Ševeček, Chujac, Zdeněk – Danielčák, Pawliczek, Kysučan, Peterka, Černý, Hendrych, Štindl, Herman (A), Wolf, Rousek, Malina, Cihlář, Zelenkov. Trenér: Pavel Zdráhal.