Po předchozích dvou úspěších se tak delší série vítězných zápasů ambiciózního klubu znovu odkládá. Fanoušci bohužel musí pouze sledovat, jak se profesionální tým výsledkově utápí v amatérské soutěži.

Domácí sice do duelu s Opavou nastoupili velice dobře, když si v úvodu vytvořili řadu šancí a svému protivníkovi toho příliš nedovolili, jenže ze své převahy vytěžili jedinou branku v 19. minutě z hole Aleše Holíka při přesilovce.

V podobném duchu odstartoval Šumperk i druhé dějství, v jehož úvodu nevyužil početní výhodu, poté však přišel ze strany domácích kolaps.

Opava vytěžila z minima maximum a třemi přesnými zásahy v rozmezí osmi minut otočil skóre na 3:1 ve svůj prospěch.

Ještě větší rozruch na tribunách pak zavládl v 53. minutě. Šumperk měl sice znovu herně navrch, ale silově dobře vybavená Opava pěknou akcí zvýšila svůj náskok na tříbrankový. Přesto byli diváci v závěru svědky dramatu.

Krátce po čtvrtém gólu hostů totiž šumperský kapitán Roman Meluzín vystihl chybu soupeře na modré čáře a ze samostatného úniku nedal jinak vynikajícímu Masnému šanci a snížil na 2:4.

Šikovná teč Martina Ambruze v přesilovce pak o chvíli později přinesla Drakům další naději, kterou však domácí sami pohřbili vinou dvou zbytečných vyloučení.

V době, kdy se mohli pokusit o závěrečný tlak, rázem hráli ve dvojnásobném oslabení. Při hře 3 na 5 si ale obrovskou šanci na vyrovnání vytvořil zřejmě nejlepší hráč Draků v zápase Michal Vymazal, ale nedal.

Kýžený gól nepřinesla ani závěrečná power play domácích, ve které naopak Opava definitivně zpečetila výsledek střelou do opuštěné klece.

„Klíčová pro vývoj utkání byla druhá třetina, kdy jsme soupeři po individuálních chybách umožnili otočit zápas. Potom jsme upadli do určité křeče, ale bojovností jsme se dokázali dostat zpátky do zápasu. Jenže nám dnes již poněkolikáté chyběla přímočarost ve hře a ochota tlačit se do prostoru před bránou, kde jsme byli málo agresivní,“ konstatoval trenér Draků Petr Rutar.

„V zápase rozhodla především nemohoucnost domácích hráčů trefit v první třetině z jakékoliv pozice branku. My jsme naopak během prostřední části z každé své šance skórovali a vytvořili si tím rozhodující náskok,“ prozradil ve zkratce k zápasu trenér Opavy Karel Suchánek.

Další mistrovské klání čeká opavské hokejisty již ve středu 15. října, kdy hostí Bobry z Valašského Meziříčí.

Salith Šumperk – HC Slezan Opava 3:5 (1:0, 0:3, 2:2)
Branky: 19. Holík (Vymazal, Meluzín), 53. Meluzín, 54. Ambruz (Holík, Vymazal) – 26. Polok (Tůma, Suchý), 29. Měkýš (Grofek, Měch), 33. Černý (Grofek), 53. Polok (Tůma, Suchý), 60. Kovalovský. Vyloučení: 5:8. Využití: 2:1. Rozhodčí: Klimecký – Dučák, Poláček. Diváci: 800

Šumperk: Maláč – Vrtík, Holík, Osina, Kubala, Blanár, Ondráček, Novotný – Ambruz, Meluzín, Vymazal – Brunec, Hulva, Duba – Novosad, Giesel, Stejskal – Čížek, Drábek
Opava: Masný – Tichý, Měkýš, Bednárek, Čavrk, Vitásek, Palík – Černý, Měch, Grofek – Kocián, Polok, Kovalovský – Suchý, Chalupa, Tůma