„O kvalitách Vládi Holíka není třeba pochybovat. Je to zkušený hráč, navíc Opavák," poznamenal kouč Slezanu Pavel Hulva.

Zkušenosti s hokejem ze země galského kohouta má i posila do útoku, dvaatřicetiletý útočník Petr Grygar.

Odchovanec Vítkovic totiž oblékal dres Nantes. V Česku pak nastupoval za Orlovou, Sarezu, Kopřivnici a loňský soutěžní ročník dohrával v Karviné. „Petra dobře znám. Naposledy jsem ho měl v Karviné, očekávám od něj góly, věřím, že do týmu dobře zapadne," podotkl kouč Slezanu.

Do skupiny nováčků se řadí také obránce Jiří Šindelář. Osmadvacetiletý zadák prošel Znojmem, Porubou, Hodonínem, Blanskem, brněnskou Technikou. Zahrál si také za italský Kaltern/Caldaro nebo polskou Osvětim. „Potřebovali jsme zpevnit defenzivu. Beci v Opavě chyběli. Jirka má zkušenosti, i u něj věřím ve velký přínos," podotkl zkušený stratég.

O místo v kádru se rve také mladý gólman Michal Wanecki. Dvacetiletý gólman přichází z Vítkovic, kde chytal dorosteneckou extraligu. „Na extraligu dospělých ještě nemá. Nejvyšší juniorskou soutěž chytal pravidelně, jedná se o pracovitého kluka. Potřebujeme, aby si Dušan měl možnost občas odfrknout," poznamenal Pavel Hulva.

Jako velmi zajímavý hráč se jeví jednadvacetiletý útočník Petr Česlík. Bývalý mládežnický reprezentant naposledy působil za mořem. Ve WSHL nastupoval za tým El Paso Rhinos, za který v jednačtyřiceti zápasech nastřádal třiatřicet branek a sedmadvacet asistencí.

„Petra také znám z Vítkovice, uvidíme, co s ním Amerika udělala," pousmál se trenér Slezanu, který už nebude na druhou stranu moci počítat se zadákem Josefem Tichým, který posílil Porubu. „Říká se, že každý je nahraditelný. Pepa je už vzhledem ke své postavě a stylu hry specifickým hráčem. Jak Vláďa Holík, tak Jirka Šindelář jsou jinými typy hokejistů, v tom ale rozhodně problém nevidím," řekl Pavel Hulva.

K dalším možným posilám dodal: „Chodí mi nabídky na hráče, ale kádr je momentálně široký. Základní kostru máme poskládanou, zbývající hráči se musí o ten svůj flek porvat. V kabině panuje zdravá konkurence a tak to má být," uzavřel ostřílený trenér.

Hráči Opavy v letní přípravěBrankáři: Filip Plánovský, Dušan Šafránek, Michal Wanecki.

Obránci: Tomáš Černý, David Galvas, Vladimír Holík, Jiří Hon, Patrik Mosler, Dominik Rohovský, Daniel Slavík, Jiří Šindelář, Dominik Volf, Lukáš Vrabel, Radek Tůma.

Útočníci: Kryštof Beneš, Petr Chalupa, Václav Chomič, Lukáš Černý, Petr Česlík, Petr Grygar, Bohumil Herman, Zdeněk Pavelek, Tomáš Polok, Pavel Selingr, Jan Štindl, Marek Trčka, Jakub Vítek, Petr Wolf, Lukáš Svoboda.

Rozpis přípravných zápasů 9. srpna:
Hokejový klub Opava - HK Nový Jičín

16. srpna:
HK Nový Jičín - Hokejový klub Opava

18. srpna:
HC RT TORAX Poruba 2011 - Hokejový klub Opava

23. srpna:
Hokejový klub Opava - Draci Šumperk

25. srpna:
Hokejový klub Opava - HC RT TORAX Poruba 2011

30. srpna:
Draci Šumperk - Hokejový klub Opava

1. září:
HC Bobři Valašské Meziříčí - Hokejový klub Opava

6. září:
Hokejový klub Opava - HC Bobři Valašské Meziříčí

*Všechna utkání mají úvodní buly na programu v 18 hodin.