„Musíme vyhrát, a utnout tak černou sérii. Šest porážek v řadě je dost nepříjemných,“ ví dobře trenér Karel Suchánek. Během týdne se se svými svěřenci věnoval hlavně nácviku přesilových her. „Vzhledem k úzkému kádru jsme s tím měli trochu potíže, neboť vzhledem k vysokým horečkám s námi vůbec netrénoval Kovalovský,“ poznamenal opavský lodivod. Na rozdíl od Uničova, který během krátké doby vyměnil téměř polovinu sestavy, zatím opavský lodivod žádné kádrové zásahy nechystá.

„Hráči, kteří tady jsou, mají naši důvěru. Na střídavý start máme udělaného akorát Měkýše,“ doplnil trenér, jenž v neděli od svých svěřenců očekává maximální výkon. „Jedině tak můžeme uspět. Hlavně si musíme dát pozor na špatný vstup do utkání, neboť ten se v posledních zápasech vymstil. Když má soupeř tříbrankový náskok, pak už se to těžko otáčí,“ podotkl Suchánek.

Dalším neduhem, který Opavské v posledních duelech trápil, byla špatná koncovka. „Potřebujeme, aby se střelecky chytly i další dvě lajny. Zatím branky střílí jen ta Měchova, a to je málo. Když se jí nedaří, nedáme gól vůbec. Přitom takový Polok vyhrával bodování v juniorech a střelecký potenciál určitě má,“ uzavřel lodivod Slezanu Karel Suchánek. V sestavě domácího Uničova by se mělo objevit i několik hráčů z prvoligového Šumperku. Chybět by neměl ani veterán Tomáš Sršeň. Utkání na uničovském ledě začíná v neděli od 17 hodin.