Domácí celek začal až příliš ustrašeně a nenakoply ho ani tři přesilovky v první části. Soupeř hrál uvolněně a Opavským dělal velké problémy. „První dvě třetiny byly z naší strany špatné,“ přiznal po utkání domácí trenér Karel Suchánek. V 8. minutě poprvé vynikl gólman Iláš, který pohotovým rozklekem zneškodnil střelu Peterka.

Naopak na druhé straně se dostávali domácí před Vybírala jen sporadicky, jejich přechod do obranného pásma Kroměříže byl hodně komplikovaný. Snad jen střela Tůmy by se dala zařadit do kategorie těch nebezpečných. Tři minuty před první sirénou hráli hosté přesilovku a Gajdošík je poslal do vedení. Na začátku druhé části šla Opava do tří a dvojnásobnou početní výhodu dokázala Kroměříž využít. Šimek s Matulou uvolnili Gergelu a ten se nemýlil – 0:2.

Hosté měli ale i další šance a svým způsobem je do nich dostávali laxně hrající hráči Opavy. Zejména pak obránci pořádali Den otevřených dveří. „Obránci se snažili podporovat hodně útočníky, proto ta okénka v defenzivě,“ vysvětloval Suchánek. Přesto se dokázal Suchánkův výběr vrátit do hry. Ve 34. minutě se v přesilovce do puku od modré opřel Kovalovský a Bednárek ho tečoval za Vybíralova záda. Ale ten, kdo si myslel, že tato branka Slezan nakopne, musel být zklamán. Na aktivitě polevily oba týmy a diváci se do druhé sirény ničeho zajímavého nedočkali.

Třetí třetina začala pro domácí černě. Byť měli Opavští puk ve svém držení, neskutečně o něj přišli. Přihrávka na slepo z obranného pásma, která směřovala na Měcha, k adresátovi nedošla. Puk se ocitl najednou na holi Marka a bylo to 1:3. Trápení opavského výběru tak mělo další pokračování. Jiskřička naděje vzplála ve 48. minutě. Suchánkovci hráli přesilovku. Tůma vystřelil od modré, odražený puk si rukou srazil Kovalovský a poslal do sítě – 2:3. Snaha o vyrovnání ale domácím nevyšla. Kroměříž zodpovědně bránila a ze Slezska si po zásluze odvezla tři body.

„Naše výkony doma a venku jsou zcela odlišné. Dnes jsme opět málo bruslili, u hráčů mi chyběla větší agresivita,“ hledal příčiny porážky domácí trenér. „Místo toho, abychom dostali soupeře pod tlak, tak jsme ho nechali hrát. Kroměříž nás přehrávala jednoduchou hrou, šla do dvougólového trháku a my jsme začali hrát až za stavu 1:3, což už bylo pozdě,“ pokrčil rameny kouč.

HC Slezan Opava vers. HK Kroměříž 2:3 (0:1, 1:2, 1:1) Branky: 35. Bednárek (Kovalovský), 48. Kovalovský (Tůma) - 17. Gajdošík (Vybíral, Gergela), 24. Gergela (Šimek, Matula), 41. Marek (Gergela). Vyloučení: 8:8. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 230. Opava: Iláš - Kukol, Mičola, Bednárek, Čavrk, Tichý J., Podešva - Suchánek, Měch, Černý - Kocián, Polok, Kovalovský - Tichý R., Tůma, Suchý - Chalupa, Grofek.